Kiedy komplet mebli ogrodowych to najlepszy wybór?

Zastanawiasz się, czy komplet mebli ogrodowych to dobry zakup, czy może lepiej zdecydować się na pojedyncze elementy dobierane osobno? Oto jak podjąć decyzję w tym zakresie.

Komplet mebli ogrodowych idealny na duży metraż

Masz do zagospodarowania naprawdę sporą przestrzeń? Duży komplet mebli ogrodowych będzie najszybszym rozwiązaniem, pozwalającym na sprawne zaaranżowanie miejsca do przyjmowania gości, na czym najprawdopodobniej Ci zależy. Trzeba bowiem pamiętać, że połączone ze sobą przypadkowe elementy, w tym meble sprzed kilku sezonów, mogą prezentować się po prostu nieestetycznie i sprawiać, że ogród niestety nie będzie wyglądał stylowo i spójnie.

Wybór dla zabieganych

Zakup kompletu świetnie sprawdzi się także wtedy, gdy nie masz dużej wiedzy w zakresie aranżacji i boisz się, że zakupione osobno meble nie będą ze sobą współgrały. Decydując się na gotowy zestaw takie zadanie zostaje bowiem wykonane za Ciebie. Wystarczy, że wybierzesz najbardziej odpowiadający Ci wizualnie i kolorystycznie komplet, dzięki czemu praktycznie bez żadnego wysiłku stworzysz wyjątkową przestrzeń w swoim ogrodzie.

Komplety mebli ogrodowych nie należą do najtańszych. Jak jednak widać w wielu przypadkach warto pokusić się o taki zakup, można bowiem tym samym szybko wykończyć miejsce przy domu lub mieszkaniu upewniając się, że będzie ono od razu prezentować się naprawdę dobrze. 

Zarezerwuj większość swoich godzin na zewnątrz na cieszenie się swoją przestrzenią życiową, w przeciwieństwie do utrzymywania mebli. Szukaj łatwych w pielęgnacji mebli na patio, aby zminimalizować potrzebę utrzymania. Większość metalowych, tekowych, cedrowych i wiklinowych kawałków na każdą pogodę jest niezrażona tym, co natura rzuca w ich stronę. Przy odrobinie regularnego czyszczenia, meble wykonane przy użyciu tych wybaczających materiałów będą wyglądać wspaniale przez lata. Możesz również ozdobić meble na patio poduszkami i poduszkami ze zdejmowanymi pokrowcami, które można łatwo wrzucić do pralki. 

Dodaj lata do życia swoich mebli tarasowych, przechowując je w chronionym miejscu poza sezonem. Garaż, piwnica lub szopa będą osłaniać kawałki od elementów, aby zapobiec uszkodzeniu lub dodatkowemu zużyciu. Nawet najtwardsze meble tarasowe, takie jak krzesła z drewna tekowego lub kuty settee, będą trwać dłużej, jeśli zostaną umieszczone w magazynie, gdy nie są używane. Jeśli przestrzeń do przechowywania jest ograniczona, poszukaj mebli na patio, które można złożyć lub łatwo rozebrać do kompaktowego przechowywania. Sztaplowane krzesła mogą również pomóc zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania, gdy sezon na patio się kończy. 

Przy zakupie kompletu mebli ogrodowych, nie jesteś ograniczony do neutralnych kolorów lub naturalnych odcieni drewna. Wiklina, drewno i kawałki metalu są teraz dostępne w szerokiej gamie kolorowych wykończeń. Szukaj mebli, które odgrywają kolory znalezione w krajobrazie, na zewnątrz domu lub w innym wystroju zewnętrznym. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego koloru w sklepie, malowanie DIY może szybko ożywić meble tarasowe dowolnym odcieniem, który chcesz. Aby uzyskać najbardziej długotrwały kolor, zarezerwuj odważniejsze odcienie dla poduszek i elementów akcentujących. Te elementy będą prawdopodobnie używane rzadziej, co powoduje mniejsze zużycie i są mniej kosztowne do wymiany.