Jedwabne gumki do włosów – na czym polega ich fenomen?

Zadbane, zdrowo wyglądające włosy są pięknym dodatkiem, okalającym twarz każdej kobiety. Warto włożyć odrobinę wysiłku w zapewnienie włosom odpowiedniej, zrównoważonej pielęgnacji w postaci równowagi PEH – czyli protein, emolientów i humektantów, którą zna każda miłośniczka dbałości o włosy. Dzięki temu nasze fryzury odwdzięczą się zachwycającym wyglądem ze zminimalizowaną szansą na uszkodzenia, przesuszenie i puszenie się. Kolejnym krokiem w trosce o dobrą kondycję włosów jest wykorzystanie dobrych akcesoriów.

Jedwabne gumki do włosów – czym są?

Jedwab to tkanina niezwykle luksusowa, ponieważ włókno do jej wytworzenia pozyskuje się w mozolnym procesie z kokonów jedwabników. Efektem jest otrzymanie materiału wyjątkowo delikatnego, idealnie gładkiego i miłego w dotyku. Wykonywane są z niego najwyższej klasy artykuły odzieżowe.

Obecnie jedwabne gumki do włosów podbijają serca wszystkich fanek dbałości o nie. Wszystko za sprawą szczególnej delikatności, którą jedwab jest w stanie zapewnić łusce włosa, dużej wytrzymałości produktu, braku efektu puszenia się, elektryzowania, wyrywania i ocierania się o łuskę, niszcząc ją. Jedwabne gumki nie powodują również nieestetycznych odgnieceń fryzury po ich noszeniu a jednocześnie zapewniają one stabilne upięcie włosów. Dzięki takiemu zabezpieczeniu włosów i zniwelowaniu elementu, który źle dobrany wpływa negatywnie na ich kondycję, zaoszczędzimy bardzo dużo na kosmetykach regenerujących.

Dodatkową zaletą, jaką posiadają jedwabne gumki, są wyjątkowo stylowe kolory i wzory, w których występują. Ich szczególna wytrzymałość i niezmienny wygląd mimo dłuższego użycia sprawiają, że warto jest zainwestować w ich zakup nieco więcej, niż ma się to w przypadku tradycyjnych, szarpiących włosy gumek.

Gumki Milousio – z miłości do włosów

Zakup jedwabnej gumki do włosów jest inwestycją w zdrowe, mocne włosy. Przed zakupem należy upewnić się, czy sklep, którego artykułom się przyglądamy, oferuje prawdziwie jedwabne gumki do włosów, ponieważ zdarza się, iż niektóre produkty stworzone są z materiałów przypominających zaledwie kultowy jedwab i nie spełnią naszych oczekiwań z nim związanych, dalej uszkadzając włosy.

Najlepsze gumki do włosów oferuje na przykład Milousio pod linkiem: https://planetads.pl/pl/producer/Milousio/36 . Z pewnością przypadną one do gustu wszystkim tym, którym na sercu leży troska o dobro środowiska, ich produkty są bowiem w 100% biodegradowalne, wykonane całkowicie z naturalnych surowców. Gumki Milousio powstały z ogromnej miłości do włosów i natury, będąc jednocześnie wyjątkowym produktem rękodzielniczym, szytym bezpośrednio w Polsce. Te jedwabne gumki do włosów sprawdzą się idealnie jako szczególny na prezent dla wszystkich włosomaniaczek!

Włosy, o które systematycznie dbamy, wprowadzając dobrą pielęgnację, dostosowaną do ich indywidualnego stopnia porowatości oraz wykorzystując odpowiednie akcesoria, z pewnością odwdzięczą się szalenie atrakcyjnym wyglądem!