Jakie zalety ma pierścień erekcyjny? Zobacz, jak pomoże Ci rozgrzać atmosferę w sypialni

Pierścień na penisa to niepozorny gadżet, który może przedłużyć nasze miłosne igraszki, a także dać nam znacznie intensywniejsze doznania. Pierścienie te są jednymi z najstarszych gadżetów erotycznych, zresztą podobnie jak dilda. Warto dać im szansę i sprawdzić, jak mogą rozgrzać atmosferę w naszej sypialni. 

Czym jest obręcz na penisa?

Pierścień na penisa ma wiele nazw. Mówi się na niego obręcz na penisa, pierścień miłości, pierścień erekcyjny. Niezależnie od tego, pod jaką nazwą go znamy, to jego zadanie jest zawsze takie samo – przedłużenie erekcji. Pierścienie te wykonane są z różnych materiałów, między innymi z silikonu medycznego o wysokiej elastyczności, ze stali, a także z bezpiecznych dla ciała polimerów. Dla osób, które dopiero zaczynają zabawę z pierścieniami, zalecamy produkty elastyczne, które w razie konieczności łatwo ściągniemy z członka. Stalowe pierścienie wymagają już większej wprawy, dlatego nie polecamy ich początkującym użytkownikom. 

Jak używać pierścienia?

Zakładanie pierścienia erekcyjnego nie jest trudne. Wystarczy, że doprowadzimy siebie lub partnera do wzwodu i nasuniemy, lub zapniemy (w przypadku pierścieni o regulowanej średnicy) pierścień u nasady penisa. Nic skomplikowanego. Niektóre pierścienie miłości zakłada się na członek oraz na jądra lub tylko wokół moszny.

Dla entuzjastów pieszczot analnych znajdą się pierścienie połączone z korkiem analnym. Ciekawym gadżetem jest też lasso erekcyjne. Przykładowo, różnego rodzaju pierścienie erekcyjne kupisz w sklepie Kinky Winky. Aby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, możemy wybrać akcesoria na penisa, które wibrują, takie, jak cock ring. To nieco bardziej zaawansowany gadżet, który może na przykład stymulować łechtaczkę podczas penetracji.

Pierścień na penisa

Pierścień erekcyjny – zalety

Po co nam właściwie pierścień miłosny? Oczywiście, jego użycie pozwala przedłużyć erekcję, ale to nie wszystko. Pierścień sprawia, że męski członek jest bardziej ukrwiony, przez co jest twardszy, większy i bardziej wrażliwy na bodźce. Pierścienia można używać solo, przy masturbacji, by wydłużyć sam akt.

Jak już wspominaliśmy, podczas zabaw z drugą osobą pierścień może dodatkowo stymulować łechtaczkę lub, gdy kochamy się analnie, perineum. Pamiętajmy, że tylko pierścienie wykonane przez znających się na rzeczy producentów dostarczą nam odpowiednich doznań.

Pierścienie na penisa – bezpieczeństwo i higiena

Warto jeszcze napomknąć o zasadach bezpieczeństwa. Gdy pierścienia używamy po raz pierwszy, ograniczmy zabawy do 10 minut. Podczas kolejnych stosunków możemy wydłużyć je do 20‑, a mówi się nawet, że i do 30‑minutowych aktów.

Pamiętajmy ‒ bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego jeśli poczujemy dyskomfort, coś będzie nie tak, penis zacznie sinieć lub stracimy w nim czucie, to natychmiast ściągnijmy gadżet. Stalowe pierścienie trudniej jest zsunąć, dlatego z nich powinni korzystać doświadczeni użytkownicy.

Jeśli zdecydujemy się na zabawkę wykonaną z silikonu medycznego, to pamiętajmy, że nie możemy używać na niej żeli, których bazą nie jest woda. Umyć je możemy specjalnym cleanerem lub wodą z mydłem. Po wszystkim trzeba je jeszcze wytrzeć do sucha. 

Radość, przyjemność, zabawa

Cock ring, jak każdy inny gadżet erotyczny, ma nam przynosić radość. Sex to dobra zabawa i niesamowite doznania. Odpowiednio dobrane do naszych potrzeb akcesoria pozwolą nam czerpać z niego jeszcze więcej. Pamiętajmy o tym, wybierając pierścień miłości.