Jakie są rodzaje kurtek wiosennych plus size?

Każda kurtka jest jak wizytówka jej użytkownika, także te w rozmiarze plus size. To właśnie po niej ludzie rozpoznają człowieka na ulicach, a także przypisują mu różne cechy charakteru i emocje. Dlatego ważne jest, aby okrycie wierzchnie dobrze się prezentowało – nie tylko kolorem i ewentualnym wzorem, ale też budową i krojem. Na szczęście wiele sklepów, takich jak brendi.pl, rozumie potrzeby szerokich klientów i dlatego oferuje zróżnicowane kurtki przejściowe plus size. Jakie są ich rodzaje?

Popularna parka

Jednym z najpopularniejszych okryć wierzchnich stała się parka. Obecnie są one produkowane zarówno dla osób szczupłych, jak i puszystych. Jest to kurtka wiosenna z dłuższym tyłem, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Można ją zakupić również z futerkiem na kapturze. Cechą charakterystyczną parki jest wiązanie na talii, które idealnie nada się dla osób o figurze klepsydry. Dzięki swojej uniwersalności, parka pasuje do każdego stylu ubioru, niezależnie od jej koloru.

Klasyczna kurtka wodoodporna

Dla osób stawiających na prostotę i wygodę najlepszym wyborem będzie powszechnie używana kurtka ortalionowa. Zakryje ona całą figurę i nada się zarówno na zimowe chłody, jak i wiosenne deszcze. Doskonale pasuje ona do każdego typu spodni i spódnicy, a dzięki dużemu kapturowi, włosy użytkownika pozostaną suche niezależnie od pogody. Klasyczne kurtki wodoodporne to kwintesencja komfortu i minimalizmu, jednocześnie nieodstająca od standardów świata mody.

Wyróżniająca się ramoneska

Dla osób, które nie boją się wyróżniać, idealnie nada się ramoneska.
Ta skórzana odmiana kurtki nie tylko jest ciepła i wygodna, ale również bardzo wyszczupla. W zależności od modelu, mogą one poszerzać ramiona, bądź podkreślać talię, dzięki czemu nadają się dla osób o każdej figurze. Niegdyś czarne skórzane kurtki nosili wyłącznie buntownicy i motocykliści, jednak współcześnie można je zauważyć nawet u najbardziej cichych i potulnych osób. Pasują one do każdego rodzaju ubioru i idealnie nadadzą się na chłodne noce.