Jakie rolety do sypialni?

Sypialnia to szczególne pomieszczenie w domu. To miejsce, w którym szukamy wyciszenia po ciężkim dniu w pracy i leniuchujemy w weekendy. W sypialni powinno być przytulnie, komfortowo i przyjemne. Duży wpływ na charakter wnętrza mają drobne elementy wyposażenia, w tym rolety okienne. Jakie rolety pasują do sypialni?

Popularne rodzaje rolet

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem rolet wewnętrznych są modele wolnowiszące, czyli klasyczne tkaniny na rolce. Rolety wolnowiszące przytwierdza się do ściany tuż nad oknem, bądź do ramy okiennej. Odmianą tradycyjnych osłon są wersje mini, wyposażone specjalny system żyłkowy, który sprawia, że materiał układa się idealnie przy szybie. Rolety wolnowiszące są stosunkowo tanie i łatwe w montażu. Ponadto dostępne są w wielu kolorach. 

Alternatywą dla rolet wolnowiszących są osłony w kasecie z prowadnicami. Ich największą zaletą jest estetyka. Dzięki prowadnicom tkanina elegancko przylega do okna.

Dużą popularnością cieszą się rolety rzymskie, które łączą funkcjonalność klasycznych osłon z dekoracyjnym charakterem zasłon okiennych. Roleta rzymska składa się z ułożonych poziomo warstw materiału, które po ściągnięciu tworzą efektowne fale. Rolety rzymskie mogą stanowić ciekawą ozdobę pomieszczenia. Ich plusy to również: łatwy montaż i demontaż, szeroki wybór wzornictwa oraz łatwość pielęgnacji.

Na rynku znajdziesz także rolety:

  • austriackie – wykonane z przyjemnego materiału, wyposażone w liczne marszczenia, świetna alternatywa dla zasłon, 
  • dzień-noc – wykonane z dwóch rodzajów tkanin (zaciemniającej i transparentnej), umożliwiają „sterowanie” ilością światła wpadającego do wnętrza,
  • plisowane – rolety w formie harmonijek wolnowiszących lub na prowadnicach, dostępne w wersjach jedno- i dwufunkcyjnych. 

Design ma znaczenie

Rolety stanowią element sypialnianej aranżacji, dlatego powinny idealnie komponować się z wybranym stylem dekoracyjnym. Do sypialni skandynawskiej można wybrać subtelne rolety rzymskie lub plisowane. Do pomieszczenia urządzonego w stylu klasycznym pasują osłony austriackie. Natomiast ze stylem minimalistycznym idealnie komponują się wszystkie proste rodzaje rolet. 

Nie bez znaczenia jest również kolor rolet. W przytulny i klimatyczny charakter sypialni doskonale wpisują się jasne osłony. Co ciekawe, jasne, stonowane odcienie pasują do niemal każdego stylu aranżacyjnego.

Nie oznacza to jednak, że ciemne rolety nie są dobrym rozwiązaniem do sypialni. Odpowiednio dobrane stworzą we wnętrzu wyjątkowy, przyjemny nastrój, a także podkreślą designerski charakter wystroju.

Rolety zaciemniające – dla lepszego komfortu snu

Świetnym wyborem do sypialni są rolety zaciemniające, które nie tylko zapewniają znakomitą ochronę przed światłem słonecznym, ale także skutecznie zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia pod wpływem promieniowania UV. Dzięki nim we wnętrzu można zachować przyjemną temperaturę, nawet gdy na zewnątrz żar leje się z nieba.

Piękne rolety zaciemniające oferuje sklep Magdalena24.pl. Propozycją są m.in. efektowne rolety rzymskie. Na stronie https://magdalena24.pl/rolety-wewnetrzne-rzymskie-zaciemniajace znajdziesz jednolite osłony w jasnych i ciemnych kolorach, a także ciekawe modele we wzory, przeznaczone do mniejszych i większych okien. Oferowane rolety rzymskie wykonano z trwałych, przyjemnych w dotyku i niesamowicie estetycznych materiałów. Osłony wyposażono w precyzyjne, niezawodne mechanizmy łańcuszkowe. Sklep Magdalena24.pl gwarantuje najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie!