Jakie oryginalne imię dla kota można wybrać?

Posiadanie własnego zwierzątka domowego jest bardzo ważne. Życie pod jednym dachem z innym gatunkami jest cudowne. Nie tylko dzieci są w stanie się wiele nauczyć, ale także my – dorośli. Osoby, które nie mają dużo czasu na spacery, powinny raczej zrezygnować z posiadania pieska. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokusić się o kotka. Jakie oryginalne imię dla kota można mu nadać? Sprawdźmy to.

Koty ze schroniska

Gdzieś w naszych głowach utarło się, że tylko pieski są w schronisku. Jest to spory błąd. Osoby tak myślące nie mają racji. Musimy wiedzieć, że w schronisku jest także mnóstwo kotków, które czekają na kochającą rodzinę. Zawsze będziemy namawiać na adopcję. Nie kupujmy zwierząt. W schroniskach oraz w tymczasowych domach jest naprawdę wiele cudownych zwierzątek, które nie tylko pokochamy od pierwszego wejrzenia, ale także uratujemy im życie.

Jeśli zamarzyliśmy sobie kotka malutkiego, to takiego również możemy zaadoptować.

Imię i wyprawka dla kotka

Mały kotek w naszym domu czy też w naszym mieszkaniu to niemała rewolucja. Co jak co, ale rzeczywiście czekają nas zmiany. Na samy początku musimy troszkę wydać pieniążków. Tak jak i my, tak i nasz kot potrzebują swoich rzeczy. Wyprawka będzie konieczna. Co mamy na myśli? Oczywiście kot potrzebuje swojego legowiska i drapaka. W innym razie może drapać nam meble czy też kanapę, czego raczej chcielibyśmy uniknąć. Kot będzie potrzebował także dwóch misek, na picie oraz na jedzenie. Do tego przyda się kilka zabawek. Jednak nie zasypujmy kotka tysiącem propozycji. Rezultat tego byłby taki, że nie będzie się bawił w ogóle niczym. Dwie czy też trzy zabawki w zupełności wystarczą. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Oczywiście dobór właściwej karmy, najlepiej przy konsultacji z weterynarzem.

Sami musimy poszukać dla kota fajnego imienia. Interesuje nas oczywiście oryginalne imię dla kota.  W sieci znajdziemy wiele podpowiedzi. Obecnie wiele osób decyduje się na nadanie kotu imienia na cześć swojego ulubionego bohatera serialowego. Może to być Rio, Moskwa czy też Tokio (z serialu „Dom z Papieru”). Możemy także postawić na imię po znanym piłkarzu. Kto by nie chciał mieć kota Cristiano? Oczywiście wciąż popularne są takie imiona jak Korek, Łatka, Miki, Mleczko czy też Mruczuś. Wybór należy do nas. Pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby imię nam się podobało, a nie innym.

Bardzo często możemy dobrać imię po charakterystycznym znaku kotka. Może to być Łata dla kotki, który ma łatki na grzbiecie czy też Leniwiec dla kotka, który większość dnia prześpi.