Jakie krzesła do okrągłego stołu?

Jeśli zdecydowałeś się na okrągły stół, musisz wybrać do niego odpowiednie krzesła, aby aranżacja pomieszczenia prezentowała się harmonijnie. Możliwości jest naprawdę sporo. Jednak z pewnością nie każde krzesło do okrągłego stołu pozwoli stworzyć udaną kompozycję. Jakie krzesła będą z okrągłym blatem wyglądać szczególnie efektownie? W ile sztuk powinniśmy się zaopatrzyć? Skorzystaj z naszych podpowiedzi i stwórz zachwycającą aranżację salonu, jadalni, czy kuchni z okrągłym stołem w roli głównej!

Okrągły stół – rozwiązanie, które ma mnóstwo zalet

Okrągły stół nada wnętrzu przyjaznego, łagodnego charakteru w przeciwieństwie do prostokątnych, czy kwadratowych blatów, które przez swoją prostotę, rogi i ostre krawędzie sprawiają wrażenie bardziej surowych. Zaokrąglone kształty kojarzą się z poczuciem bezpieczeństwa. Czasem nie tylko na poziomie podświadomości, ale dosłownie. Okrągły blat to mniejsze zagrożenie dla bawiących się w pobliżu małych dzieci. Co więcej, jest to mebel, który sprzyja integracji. Wszystkie siedzące przy nim osoby są zwrócone twarzami do siebie, mogą się widzieć i swobodnie ze sobą rozmawiać.

Jeszcze inną zaletą jest fakt, że przy porównywalnej powierzchni blatu przy okrągłym stole ustawimy więcej krzeseł niż przy prostokątnym. To dobra wiadomość dla tych, którzy lubią spędzać czas w licznym gronie rodziny lub przyjaciół. Do wspólnego biesiadowania potrzeba jeszcze tylko wygodnych krzeseł, które znajdziesz na https://mebi.pl/20-krzesla

Krzesła do okrągłego stołu – jakie modele pasują?

Niezwykle często możemy spotkać się z opinią, że doskonałe krzesła do okrągłego stołu to meble przypominające nieco fotele: z szerokimi siedziskami i kubełkowymi oparciami przechodzącymi płynnie w boki stanowiące podłokietniki. I to zdecydowanie prawda! Ich łagodne formy, obłe kształty świetnie komponują się z okrągłym blatem. Nie tylko pozwolą stworzyć spójną aranżację, ale również zapewnią ponadprzeciętny komfort nawet podczas wielu godzin siedzenia. Możemy wybrać meble tapicerowane tkaniną lub skórą albo plecione z rattanu naturalnego, czy syntetycznego.

Kubełkowa konstrukcja to oczywiście nie jest jedyna propozycja krzesła do stołu okrągłego. Wszystkie modele o zaokrąglonych kształtach (chociażby samego oparcia) bez wątpienia będą pasować. A czy krzesła klasyczne są wykluczone? Zestawienie konwencjonalnych krzeseł z okrągłym blatem z pewnością nie będzie rażące, jednak wydaje się mniej atrakcyjne niż połączenie ze sobą kolistych form. Wybierając więc krzesła do okrągłego stołu, radzimy zrezygnować z mebli cechujących się ostrymi, kanciastymi profilami.

Krzesła do okrągłego stołu – jaka ilość?

Kupując krzesła do stołu, zawsze musimy podjąć decyzję, ile sztuk powinien liczyć komplet. W przeciwieństwie do stołów prostokątnych w przypadku okrągłego blatu nie musi to być ilość parzysta. Spokojnie możemy ustawić trzy krzesła albo pięć, a kompozycja wcale nie zostanie zachwiana.

Okrągłe stoły mogą być rozkładane, uzyskując kształt owalu. Dodatkowy kawałek blatu pozwoli dostosować wielkość stołu do potrzeb w danym momencie. Przy złożonym możemy zjeść śniadanie we dwoje, a wieczorem zaprosić przyjaciół, rozłożyć mebel i wspólnie pograć w planszówki. Stół okrągły rozkładany to duże udogodnienie, które pozwoli oszczędzić przestrzeń na co dzień, a w czasie wizyty gości posadzić większą ilość osób. Decydując się na to praktyczne rozwiązanie, musimy jednocześnie pamiętać o dodatkowych krzesłach, które można dostawić w razie potrzeby.

Czasem zdarza się, że producenci mebli oferują komplety zawierające okrągły stół i dopasowane do niego krzesła. Bardzo popularne są zestawy niewielkich stołów z czterema krzesłami. Wybierając taką opcję, nie musimy martwić się, ani jakie krzesła do okrągłego stołu dobrać, ani ile ich kupić, wszystko zostało już przemyślane. Jeśli jednak masz ochotę wykazać się własną kreatywnością, wierzymy mocno, że posiadając już niezbędną wiedzę, skomponujesz świetną, harmonijną aranżację. A zatem do dzieła! Życzymy Ci powodzenia!