Jakie firanki do domu wybrać, aby wpuścić jak najwięcej promieni słonecznych?

Firanki to jeden z najważniejszych, jeśli nie kluczowy element dekoracji domowych. Nic dziwnego, że tak wiele czasu poświęcamy na ich wybór i dopasowanie do konkretnej aranżacji. Firanki to jednak nie tylko jeden z atrakcyjnych dodatków, ale przede wszystkim element przesłony okiennej, który ma umiejętnie dostosować ilość wpadającego światła do wnętrza. Jaką firankę do salonu wybrać, by tych promieni było we wnętrzu, jak najwięcej?

Dlaczego wybór odpowiednich firanek jest ważny? Zacznij od stylu aranżacji!

Firanki to ten element dekoracji domu, który nie tylko podkreśla zastosowany styl, ale przede wszystkim skupia na sobie uwagę gości i przechodniów. Piękny materiał i detale umieszczone na materiale firanek do salonu świetnie podkreślają uwielbiany przez właściciela domu styl, ale często są także odzwierciedleniem nowoczesnych trendów w zakresie projektowania.

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, by zastosować w swoich wnętrzach firanki na wymiar, które dzięki odpowiednim wymiarom umiejętnie dopasowują się do każdej ramy okna i prezentują się świetnie niezależnie od wyposażenia.

Czy firanka pełni jednak nie tylko funkcję dekoracji, ale i praktycznej przesłony? Oczywiście, że tak, a potwierdzeniem tego są firanki przygotowane z określonych materiałów. Lekkie i zwiewne wpuszczają do wnętrza dużą ilość promieni słonecznych. Cięższe, mięsiste i w innym kolorze niż biały, sprawdzą się w salonie, gdzie ilość tego światła chcemy ograniczyć. 

Dziś skupimy się na wyborze tych pierwszych, czyli firanek odpowiednich do wnętrza, w którym chcemy uzyskać jak największe naświetlenie.

Firanki, które nie ograniczają ilości promieni słonecznych we wnętrzu. Jaki model wybrać?

Choć samo słowo firanki, w odróżnieniu do zasłon kojarzy nam się z materiałem i dekoracją, która jest lekka i zwiewna, to nowoczesne trendy znacząco zmieniają ten stereotypowy pogląd. W nowoczesnych aranżacjach firanki są wykonane zarówno z lekkich materiałów, jak i cięższych tkanin, które bardziej przypominają zasłony, aniżeli delikatne zazdrostki. 

Jeśli zatem chcesz, by w Twoim wnętrzu było przede wszystkim przestronnie i dość jasno to wybierz firanki wykonane np. z tiulu, gładkie i bardzo zwiewne.

Takie zasłonki to hit dekoratorski i element wielu kultowych kolekcji wśród czołowych producentów firan. Znajdziesz je np. tutaj: alena-firany.pl

Co najważniejsze, takie firanki możesz dopasować pod konkretny wymiar pomieszczenia, wysokość i szerokość wnęki okiennej. Dzięki temu zaprezentują się w Twoim wnętrzu nienagannie i bardzo elegancko.

Chcesz, by takie firanki można było zamocować szybko i pięknie umarszczyć? Wybierz modny sposób ich wieszania. Tutaj sprawdzą się okazałe przelotki lub szelki. Wybierz dowolny produkt, który na pewno spełni Twoje oczekiwania i założenia wnętrzarskie.

Już wiesz, które firanki nie ograniczą ilości promieni słonecznych w Twoim salonie? Dokładnie sprawdź, wszystkie nowoczesne modele firanek, by cieszyć się dobrym wyborem przez wiele sezonów. Pamiętaj bowiem, że firanki wysokiej jakości na pewno posłużą Ci na kilka dobrych lat! A zatem, do dzieła!