Jakie buty trekkingowe warto kupić mężowi na prezent?

Jeśli Twój mąż jest fanem górskich wędrówek, a Ty pragniesz sprawić mu ponadprzeciętną niespodziankę, warto pomyśleć nad kupnem butów trekkingowych na prezent. Zdecydowanie taki upominek wywoła uśmiech na jego ustach i sprawi, iż bardzo szybko wybierzecie się na cudowne i niezapomniane wakacje w górach, aby przetestować nowy sprzęt. Jednak na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich butów trekkingowych?

Buty trekkingowe posiadające warstwę ochronną

Zdecydowanie warstwa ochrona, czyli tzw. membrana powinna być jednym z najważniejszych elementów dobrego obuwia trekkingowego. Membrana to warstwa ochronna, która tworzy na bucie swego rodzaju powłokę chroniącą buta przed przemoknięciem. Ten czynnik jest bardzo istotny w obuwiu turystycznym, gdyż na szlakach górskich mijamy wiele potoków, które mogą nieco zamoczyć Wasze buty. Membrana zapewniająca wodoodporność i oddychalność, chroni stopę przed odparzeniami i gwarantuję komfort wędrówki. Taki typ warstwy ochronnej również świetnie spiszę się w sezonie zimowym, gdyż ochroni ona buty trekkingowe przed przemoknięciem, zatrzymując krople wody na powierzchni buta. Jeśli poszukujecie butów posiadających membranę, warto zaznajomić się z ofertą przedstawioną pod tym linkiem: https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-meskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-meskie.html

Podeszwa buta trekkingowego z bieżnikiem

Podeszwa w butach trekkingowych to najbardziej kluczowa część obuwia, gdyż to od niej zależy czy noga znajdująca się w omawianym produkcie będzie stabilnie przylegać do podłoża. Buty przeznaczone do wędrówek górskich powinny posiadać gruby bieżnik na podeszwie, gdyż zapewnia to dobrą przyczepność do podłoża, które często w wyższych częściach gór jest bardzo śliskie. Najlepiej wybierać podeszwy, które zostały przyszyte do buta, lepiej unikać obuwia, gdzie ten element został przyklejony, gdyż może to doprowadzić do rozklejenia się buta na środku szlaku. Należy zwrócić uwagę także na twardość podeszwy, która powinna być nieco grubsza i twardsza, gdyż ułatwi to chodzenie po kamieniach. Wiele współczesny modeli butów trekkingowych posiada również amortyzację środkową wykonaną z tworzywa EVA

Idealne dopasowanie trekkingów do stopy

Przed kupnem butów trekkingowych na prezent, warto wcześniej wybrać się z mężem na nic nieznaczące przymiarki, gdyż pozwoli to na idealne dopasowanie buta do stopy przyszłego właściciela. Obuwie trekkingowe powinno współgrać ze stopą, dlatego wcześniejsze przymierzenie buta jest niezwykle ważne. Jeśli jednak zależy Ci na dyskrecji i posiadasz obawy przed zepsuciem niespodzianki, warto zamówić buty ze strony internetowej, gdyż w przypadku nieodpowiedniego rozmiaru, zawsze można wymienić obuwie na większy, bądź mniejszy rozmiar. Podczas przymierzania, należy zwrócić uwagę czy place nie przylegają ściśle do czubka buta, gdyż zbyt za ciasne obuwie może doprowadzić do nieprzyjemnych schorzeń paznokci. Jeśli kupujecie buty trekkingowe, warto wybrać obuwie o pół rozmiaru większe, niż standardowy rozmiar stopy. Pod taki typ obuwia często podkładane są grube skarpety, dlatego lepiej pozostawić trochę rezerwy, aby mąż nie odczuwał dyskomfortu podczas chodzenia.

Buty trekkingowe są świetnym prezentem dla męża uwielbiającego wędrówki górskie. Warto wybierać buty trekkingowe od profesjonalnych firm, które zapewnią jak najwyższą jakość produktu. Tego typu prezent jest nieco kosztowny, jednak możecie być pewni, iż kupno obuwia trekkingowego z renomowanych firm sprawi, iż Wasz partner będzie mógł cieszyć się prezentem przez kilka lat. Jeśli nie tylko chcecie podarować coś mężowi, ale również sobie, warto zwrócić uwagę na damskie kurtki puchowe, które są również przydatne w górskich wędrówkach. Duży wybór kurtek puchowych znajdziesz w ofercie sklepu e-horyzont: https://www.e-horyzont.pl/kobieta/kurtki-damskie/kurtki-puchowe-damskie.html.