Jaki żyrandol do salonu wybrać?

Zakup nowego apartamentu lub remont domu to dobra okazja ku zmianie dotychczasowego stylu i zastąpieniu go nowym, niekoniecznie nowoczesnym.

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć przy wyborze żyrandola, jest jego rozmiar. Styl Chateau Louis XV, na przykład, ma bardzo okazały wygląd oraz liczne i skomplikowane szczegóły. Z kolei, gdy chcesz, aby Twój żyrandol do salonu był bardziej nowoczesny, postaw na minimalizm.

Ważne jest również, aby pomyśleć o rodzaju oświetlenia, które chciałbyś, aby Twój pokój miał — downlights lub uplights? Wpłynie to zarówno na to, jaki rodzaj żyrandola możesz wybrać, jak i na to, gdzie powinien się on znajdować w pokoju. Ważne są także intensywność oświetlenia i barwa światła.

Salon w stylu skandynawskim

Skandynawski wystrój wnętrz zawiera dużo naturalnego drewna i jasnych, neutralnych kolorów. Naturalne odcienie drewna z białymi meblami i jasnoszarymi, beżowymi lub niebieskimi ścianami nadają estetyce to charakterystyczne proste, ale luksusowe uczucie, które jest charakterystyczne dla skandynawskiego wystroju.

W takiej przestrzeni dobrze sprawdzają się lampy z kloszami, z przeźroczystego szkła. Prezentują się lekko i nie przytłaczają wnętrza. Żyrandol do salonu w takim wydaniu prezentuje się elegancko, ale nie pozuje na „gwoźdź programu”, bo nie musi.

Dopasowany żyrandol lub i kilka mniejszych opraw zapewni odpowiednią ilość światła. Dzięki temu rozmowy przy stole lub w fotelach odbędą się w komfortowych warunkach. Idealne rozwiązanie podczas codziennych posiłków, a także uroczystości.

Kiedy w domu zrobi się trochę ciszej, górne światło można zastąpić, mniej intensywnym oświetleniem bocznym. Tę funkcję spełnią kinkiety i lampy. Bardziej spokojne światło, w żółtych odcieniach sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne. Jest to barwa, która sprzyja odpoczynkowi i wyciszeniu się. Wiele inspiracji oferuje galeria limonka.

Styl industrialny — poczują gorączkę rewolucji przemysłowej!

Wystrój industrialny jest równie surowy co styl skandynawski, ale oferuje coś zupełnie innego. Rewolucja przemysłowa to czas, kiedy dokonał się wielki postęp w dziejach ludzkości. Pojawiły się żelazna kolej, silnik parowy czy taśma produkcyjna. Powstawały ogromne hale, w których, na tamten moment, pracowały najnowocześniejsze maszyny na świecie.

Obecnie, wiele dawnych obiektów przemysłowych stoi pustych i niszczeje. Część z nich doczekała się renowacji. Piękna, czerwona cegła wypełnia przestrzeń, którą przecinają czarne, metalowe elementy. Część z nich to elementy konstrukcyjne budynku, a inne to pozostałości po maszynach. Nie może zabraknąć szkła i wielkich okien, które doświetlają wnętrze.

W takiej scenerii dobrze sprawdzą się czarne oprawy o różnych kształtach. „Lampa pająk” to żyrandol składający się z kilku mniejszych kloszy, zawieszonych na długich kabla, które dowolnie zawiesisz pod sufitem. Pamiętaj o energooszczędnych żarówkach LED. Dostępne są w wielu konfiguracjach (intensywność i barwa światła), a dzięki temu łatwo dopasujesz je do własnych preferencji. Chcesz wiedzieć więcej? Wszystko dla domu w jednym miejscu. Sprawdź sama!

Jaki żyrandol do salonu wybrać?

Najlepiej taki, który Ci się podoba. W końcu to dobry sposób, aby nadać wnętrzu oryginalnego charakteru. Jeśli jednak szukasz inspiracji, odwiedź miejsca, do których Cię zapraszamy w powyższym tekście. Wybór żyrandola może być nie lada przygodą. Dobrej zabawy!