Jaki wózek sportowy do biegania wybrać?

Rodzice, którzy prowadzą aktywny tryb życia z pewnością się ucieszą się z możliwości połączenia treningu z opieką nad dzieckiem. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się wózki do biegania. Kiedy dziecko samodzielnie siedzi i jest wystarczająco stabilne, z pewnością można się zdecydować na tego typu możliwość.

Rodzice, którzy prowadzą aktywny tryb życia z pewnością się ucieszą się z możliwości połączenia treningu z opieką nad dzieckiem. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się wózki do biegania. Kiedy dziecko samodzielnie siedzi i jest wystarczająco stabilne, z pewnością można się zdecydować na tego typu możliwość. 

Co wziąć pod uwagę wybierając wózek dla dziecka?

Wybierając wózek sportowy do biegania należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim należy się zastanowić czy wózek ma być wielofunkcyjny, czy jedynie przeznaczony specjalnie do treningów. 

Kolejną kwestią jest to, gdzie będzie się biegać. Inny wózek sprawdzi się w mieście, a inny w bardziej nierównych terenach. Ważną kwestią są także ambicje. Jeśli ktoś potrzebuje wózka do lekkich, krótkich przebieżek, nie musi wybierać taki sam model jak sportowiec, który chce trenować. 

Jakie są rodzaje wózków do biegania? 

W sklepie dostępne są różne rodzaje wózków do biegania. Można zdecydować się na modele przeznaczone specjalnie tylko do tego typu ćwiczeń, jak i bardziej wielofunkcyjne modele, które sprawdzą się także przy spacerach czy w trakcie jazdy na rowerze. 

Osoby, które chcą korzystać z wózka tylko do biegania, powinny zdecydować się na modele o bardzo sztywnej konstrukcji. Najlepiej sprawdzą się, takie, które mają trzy koła, a to przednie się nie skręca i ma rozmiar około 18″ lub 20″.

Dobrze jest zadbać o to, aby wózki do biegania były lekkie, dzięki temu treningi będą o wiele bardziej wygodne. 

Innym rozwiązania są wózki biegowo – spacerowe. Świetnie się sprawdzają, kiedy ktoś chce, żaby wózek służył zarówno do biegania jak i do codziennych spacerów. W tej kategorii wybór jest znaczenie większy. Tutaj można sobie pozwolić na skrętne koło przednie, jednak powinno ono mieć możliwość blokowania. Wózki tego typu można też używać do także do jazdy po mieście czy parku. 

Ostatnią propozycją są wielofunkcyjne wózki. Modele tego typu pozwalają na stworzenie wózka spacerowego, przyczepki rowerowej lub wózka do biegania. Dziecko znajdujące się w przyczepce ma najwygodniejszą pozycję, jest dobrze osłonięte przed działaniem warunków atmosferycznych. 

Od jakiego wieku można biegać z dzieckiem?

Nie można biegać z dziećmi w każdym wieku. Bezpieczną granicą jest moment, kiedy maluch samodzielnie siedzi i potrafi zachować stabilną pozycję. Istnieje jednak możliwość zamontowania w siedzisku specjalnej gondoli, aby móc w ten sposób przewozić także i młodsze dzieci. 

Polecane modele

Dla zaawansowanych biegaczy bez wątpienia świetnie sprawdzi się model TFK Sport. Posiada on bardzo duże siedzisko oraz rozkładaną budkę. Dużym udogodnieniem jest także sprawny hamulec ręczny oraz duże koła. 

Wózek zapewnia niebywały komfort i bezpieczeństwo. Szelki zapinane pięciopunktowo, odpowiednio zabezpieczą dziecko w trakcie biegania po najróżniejszych podłożach. 

Dużym atutem jest także wodoodporny materiał, który wykorzystano do obicia. Dzięki temu można łatwo usunąć wszelkie zabrudzenia. W licznych kieszeniach, a także w dużym koszu pod siedziskiem można pomieścić najważniejsze rzeczy. 

Wybierając wózek do biegania, należy zwrócić uwagę na szereg najważniejszych parametrów. Dzięki temu z pewnością uda się dobrać idealny model do swoich potrzeb. Warto także pamiętać, że wózek do biegania może być wielofunkcyjny i może też się sprawdzić podczas zwyczajnych spacerów czy przechadzek po mieście. Modele pochodzące od sprawdzonych producentów z pewnością sprostają wszelkim, nawet największym wymaganiom. Dobre wózki znajdziesz na stronie: markowewozki.pl