Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do pokoju dziecka?

Dzieci to grupa osób, która jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie zanieczyszczeń powietrza. Trudno jest uchronić się przed ich oddziaływaniem przebywając na dworze, jednak w pomieszczeniu jest to znacznie prostsze zadanie. Wszystko to za sprawą nowoczesnego urządzenia jakim jest oczyszczacz Fellowes.

Czym kierować się przy wyborze urządzenia do pokoju dziecięcego?

Dlaczego warto umieścić oczyszczacz Fellowes w pokoju dziecięcym?

Zanieczyszczenie zawarte w powietrzu negatywnie oddziałują na cały organizm człowieka , częstsze infekcje i przeziębienia, osłabiona odporność i koncentrację a także obniżone samopoczucie. To niewiele z tych  negatywnych wpływów zanieczyszczeń powietrza. Tak jak wspomniano we wstępie dzieci są najbardziej narażone na oddziaływanie zanieczyszczeń. Badania udowadniają, że zanieczyszczenia wpływają na dziecko już w życiu płodowym. Szczególnie groźne są pochodne smogu, które w łatwy sposób przenikają w głąb organizmu, wszystko to za sprawą niewielkich rozmiarów cząsteczek. Umieszczenie dobrej jakości oczyszczacza powietrza w pokoju dziecięcym pozwoli na niemal całkowitą eliminację zanieczyszczeń, wszystkich nie tylko pochodzących ze smogu, ale także alergenów, wirusów, bakterii, zarodników pleśni i grzybów. Oczyszczone powietrze wpływa także na sferę przyswajania nauki oraz rozwoju młodego organizmu, a jak wiadomo do odpowiedniego rozwoju potrzebne są jak najlepsze warunki.

Czym kierować się przy wyborze oczyszczacza powietrza do pokoju dziecka?

Oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka, tak jak do każdego innego pomieszczenia powinien być skuteczny, to właśnie o odpowiednią filtrację przecież najbardziej nam chodzi. Miarą skuteczności są oczywiście filtry umieszczone we wnętrzu oczyszczacza, filtracja powinna być wieloetapowa, zupełnie jak w przypadku oczyszczacza Fellowes- Oczyszczacz Fellowes AeraMax Pro AM 2, w tym modelu filtracji wygląda następująco:

  • Warstwa wstępna – usuwa duże zanieczyszczenia, takie jak kurz, sierść i włosy.
  • Warstwa węglowa – przechwytuje lotne związki organiczne jak dym papierosowy i brzydkie zapachy.
  • Warstwa True HEPA – eliminuje cząstki stałe, w tym pochodzące ze smogu, a także alergeny i drobnoustroje.
  • Dwubiegunowy jonizator PlasmaTrue – generator produkuje jony, eliminując bakterie, wirusy oraz zarodniki pleśni i grzybów, na poziomie molekularnym.

Oczyszczacz, który sprawdzi się w pokoju dziecka powinien być cichy, aby nie przeszkadzał w codziennych czynnościach czy nauce. Konieczna będzie także blokada rodzicielska, model oczyszczacz Fellowes AeraMax Pro AM 2, można również zamontować na ścianie co w pokoju dziecka będzie jeszcze rozsądniejszym rozwiązaniem.

Oczyszczacz do filtracji powietrza, doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym, dzięki skutecznej eliminacji zanieczyszczeń dbamy nie tylko o zdrowie własnych pociech, ale także o ich rozwój, koncentrację i samopoczucie. Oczyszczacze Fellowes można kupić jedynie w profesjonalnych sklepach z oczyszczaczami do powietrza.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl