Jaki materac do łóżka dziecięcego wybrać? Zapewnij zdrowy sen swojemu dziecku

Jaki materac do łóżka dziecięcego wybrać? Zapewnij zdrowy sen swojemu dziecku

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. To właśnie dlatego dzieci dostają najlepsze zabawki, ubranka wykonane z doskonałej jakości tkanin, posiłki przygotowane z dobrych jakościowo produktów. Aby w pełni zatroszczyć się o swojego malucha, należy sięgnąć również po odpowiedni materac dziecięcy. Wybór materaców jest naprawdę ogromny, co sprawia, że rodzice mogą mieć ogromny problem z wyborem tego, który będzie dla dziecka najbardziej odpowiedni. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, kupując materac dla malucha.

Dlaczego materac do łóżeczka dziecięcego jest tak ważny?

Małe dzieci znaczną część swojego życia spędzają w łóżeczku. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że powinien w nim znajdować się naprawdę dobrej jakości materac. Ten źle wykonany, który będzie zbyt twardy bądź zbyt miękki nie zapewni maluchowi komfortowego, spokojnego snu. Dziecko będzie mogło wówczas często się wybudzać, co będzie skutkowało gorszym nastrojem, apetytem, a w konsekwencji przełożyć może się nawet na spowolnienie rozwoju malucha. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko spało naprawdę dobrze, a jego kręgosłup i stawy rozwijały się prawidłowo, postaw na dobry materac do łóżeczka dziecięcego. Na szczęście dzisiaj znalezienie takiego modelu nie stanowi większego problemu.

Materac do łóżeczka dziecięcego jaki wybrać – co brać pod uwagę, kupując materac dla dziecka?

Jeśli zastanawiasz się jaki materac do łóżka dziecięcego wybrać, musisz pamiętać, aby uwzględnić kilka naprawdę istotnych kryteriów. Przede wszystkim musisz zadbać o to, aby materac był dopasowany do wzrostu dziecka. Wymiary materacy do łóżek dziecięcych są bowiem bardzo różne. O ile zdecydujesz się na ten za duży, problemu większego nie będzie. Materac posłuży po prostu dłużej. Kiedy jednak postawisz na model zbyt mały, Twoje dziecko nie będzie miało dość przestrzeni na spokojny, dający wypoczynek sen. Rozmiar materaca jest jedną z tych rzeczy, które zawsze musisz wziąć pod uwagę, decydując się na zakup. Dobry materac do łóżeczka dziecięcego to także ten, który:

Odpowiednia wentylacja

Materace dziecięce dostępne na rynku gwarantują odpowiednią wentylację. Wybierając produkt przeznaczony dla najmłodszych użytkowników, możesz być pewny, że nie będzie on przyczyniał się ani do wychłodzenia, ani przegrzania dziecięcego organizmu. Chodzi o zapewnienie maluchowi komfortu cieplnego, który ma duże znaczenie dla jakości snu.

Antyalergiczność

Dobry materac do łóżeczka dziecięcego nie może uczulać. Ma to szczególne znaczenie w przypadku małych dzieci, a także tych, u których już stwierdzono na coś alergię. Zawsze szukaj modelu wykonanego z takich materiałów, które nie wywołują reakcji alergicznych.

Odporność na rozwój drobnoustrojów

Niektóre materace są podatne na rozwój drobnoustrojów. Chętnie osiedlają się w nich bakterie, roztocza, wirusy, a nawet grzyby. Takie materace nie są odpowiednie dla dzieci. Absolutnie nie należy ich kupować, jeśli szukasz modelu odpowiedniego dla pociechy niezależnie od tego, ile ma lat. Na szczęście dzisiaj wybór materacy, które nie są podatne na rozwój drobnoustrojów jest ogromny.