Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?

Każda kobieta jak również coraz większe grono mężczyzn, pragnie cieszyć się idealnie gładką, zadbaną skórą twarzy.

Zmarszczki to dla wielu z nas pierwsza oznaką zbyt szybko upływającego czasu, w związku z czym, testujemy wiele różnego rodzaju dostępnych metod, które mają pomóc nam pozbyć się niechcianych defektów na skórze naszej twarzy, jakiej są zmarszczki. Kolagen na skórę to absolutny strzał w dziesiątkę, dzięki któremu pierwsze, zadawalające efekty i poprawę wizerunku naszej twarzy, będziemy mogli obserwować w krótkim czasie. Jaki kolagen wybrać na zmarszczki? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Kolagen – naturalne zasoby w Twojej skórze

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że kolagen to białko, które naturalnie występuję w naszym organizmie. Co więcej, to właśnie on stanowi jej 75%, a więc znaczną większość. Kolagen odpowiedzialny jest za odpowiedni poziom elastyczności naszej skóry. Dodatkowo pomaga także w regeneracji uszkodzonej tkanki. Gdy zaczyna go ubywać, właśnie wtedy pojawiają się na skórze naszej twarzy pierwsze oznaki starości – zmarszczki, których tak bardzo chcemy uniknąć, przede wszystkim w okolicy oczu oraz ust. Czym zatem wzmocnić nasze włókna kolagenowe, które z wiekiem stają się coraz bardziej słabe, a ich sieć coraz rzadsza? Kolagen jaki wybrać, by móc cieszyć się perfekcyjnie gładką i jedwabistą skórą twarzy?

Kolagen na twarz – czym kierować się podczas wyboru?

Wybierając kolagen na skórę warto wziąć pod uwagę parę kluczowych elementów, dzięki którym regularne stosowanie kosmetyku kolagenowego będzie przynosić zadawalające nas rezultaty. Po pierwsze, co jest najważniejsze, należy wybrać kolagen do twarzy naturalny, a nie tylko krem z kolagenem. Jeśli postawimy jedynie na jego dodatek w używanym kosmetyku, wówczas jego stężenie jest bardzo niewielkie, a rezultaty będą znikome i niezadowalające.

Co ważne, należy wziąć także pod uwagę metodę produkcji kolagenu. Najmniej skuteczny będzie kosmetyk, który składa się z kolagenu uzyskanego przy wysokich temperaturach w procesie hydrolizy. Kolagen na skórę, który będzie w postaci hydratu bądź liofilizatu będzie najlepszym wyborem, za który w krótkim czasie nasza skóra podziękuję nam lepszą kondycją i perfekcyjnym wyglądem. Dlaczego jest to aż tak ważne? Kolagen w formie liofilozatu lepiej przenika przez naszą skórę, zachowana zostaje jego delikatna struktura, przez co doskonale pomaga w redukcji nieestetycznych zmarszczek. Jeśli kosmetyk zostanie dodatkowo uzupełniony kolagenem rybim, który jest najlepiej wchłanialny, i o wiele bardziej podobny do naszego kolagenu niż wołowy, wówczas możemy mieć pewność, że mamy styczność z produktem najwyżej klasy.

Kolagen jaki wybrać? Liczy się także sposób przechowywania

Po czym poznać, że oferowany kolagen na skórę jest produktem najwyżej jakości? Warto zwrócić także szczególną uwagę na sposób jego przechowywania. Prawdziwy, naturalny kolagen wymaga trzymania go w odpowiednio niskich temperaturach. Upał, wysokie temperatury sprawiają, że delikatne struktury peptydowe kolagenu mogą ulegać zniszczeniu. W związku z tym, profesjonalne kosmetyki kolagenowe najczęściej przechowywane są w lodówkach. Takie warunki pozwolą na rozpoznanie kosmetyków wartych uwagi, które będą oferować naszej skórze najwyższe wartości.

Różnorodne formy aplikacji kolagenu – co wybrać?

Jaki kolagen wybrać na zmarszczki, by był najbardziej efektywny? Do naszej dyspozycji pozostają kremy, ampułki, spreye z kolagenem czy zastrzyki kolagenowe.

Najszybsze rezultaty będą widoczne po iniekcjach skórnych. Zastrzyki kolagenowe zmniejszają widoczne zmarszczki i blizny, doskonale je wypełniając. Jednak kolagen na twarz w formie kremu, spreya czy ampułek, również będzie skuteczny. Naturalny kolagen w postaci trój helikalnej, w momencie zetknięcia się z ciepłotą skóry, rozpada się na peptydy, które przenikają do skóry właściwej wygładzając zmarszczki. Jeśli tylko będziemy pamiętać o regularnym stosowaniu kolagenu, a także właściwym przygotowaniu skóry przed jego aplikacją, efekty będą zauważalne gołym okiem.

Dobry produkt połową sukcesu – jak właściwie stosować kolagen na zmarszczki?

Skóra przed aplikacją kosmetyku z kolagenem musi być przede wszystkim właściwie oczyszczona. Jeśli będziemy aplikować kolagen na skórę, która jest zanieczyszczona, nawet najlepszej klasy kosmetyk nie będzie w stanie przynosić satysfakcjonujących nas efektów. Niebagatelne znacznie ma także aplikacja kolagenu – należy nanieść go na wilgotną twarz, a następnie delikatnie wklepać i wmasować naniesiony kosmetyk.

Podsumowując, to jaki kosmetyk kolagenowy będziemy aplikować na skórę naszej twarzy odgrywa niebagatelną rolę w całym procesie dbania o poziom elastyczności oraz ogólną kondycję naszej cery. Dzięki kolagenowi naturalnego pochodzenia, który jest odpowiednio pozyskany, problem zmarszczek zniknie na długi czas, a nasze samopoczucie będzie utrzymane na najwyższym poziomie. Przekonaj się osobiście, jakie to proste. Do dzieła!.