Jak zrobić makijaż na wesele?

Przygotowania do ślubu zawsze wiążą się z obowiązkami i stresem. Jedną z rzeczy, która często wielu kobietom spędza sen z powiek, jest makijaż na wesele. To właśnie dlatego przyszłe panny młode już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem szukają najlepszych makijażystek i rezerwują dogodne terminy. Ale piękny, ślubny make-up możesz także zrobić sobie sama. Nie wierzysz? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, że samodzielne zrobienie weselnego makijażu wcale nie jest trudne!

Robimy makijaż na wesele samemu – zalety

Chociaż we współczesnej rzeczywistości samodzielne robienie makijażu na wesele może się wydawać czymś niecodziennym, rozwiązanie takie może mieć kilka zalet. Dlatego zanim opowiemy o tym, jak samemu zrobić makijaż na wesele, w kilku punktach wyjaśnimy Ci, dlaczego w ogóle warto taką opcję rozważyć.

Oszczędność

Być może nie powinniśmy zaczynać od aspektu finansowego, ale cóż… prawda jest taka, że odgrywa on znaczącą rolę. Makijaż ślubny to wydatek najczęściej rzędu 150-500 złotych, choć oczywiście można trafić na opcje zarówno tańsze, jak również jeszcze droższe. Pytanie, czy tani make-up to najlepsza opcja… Owszem, wydatek 150 złotych prawdopodobnie będzie do przełknięcia, ale zawsze istnieje większe ryzyko, że tania usługa będzie niezadowalająca. Warto sobie to wszystko przekalkulować w głowie samemu.

Wszystko zależy od Ciebie

Wiele kobiet ma niezbyt pozytywne doświadczenia z wizażystkami. Makijaż zbyt mocny, za słaby, czy po prostu niezgodny z oczekiwanym efektem – wszystko to jest na porządku dziennym. Oczywiście, można powiedzieć, że właśnie po to robi się próbny makijaż na wesele i ślub, ale po pierwsze, ta usługa także często nie jest tania, a po drugie – co, jeśli nam się nie spodoba, albo na kilka dni przed ceremonią stwierdzimy, że jednak wolałybyśmy coś innego? Jeśli postanowisz zrobić make-up sama, możesz eksperymentować do woli i testować różne rozwiązania.

Brak czasochłonnych obowiązków i formalności

Pozornie może się wydawać, że zadzwonienie i umówienie się do wizażystki nie jest niczym skomplikowanym. A jednak z doświadczenia wiemy, że znalezienie odpowiedniej makijażystki, zapoznanie się z opiniami, znalezienie dogodnego terminu i przedstawienie swojej wizji, tak, by została dobrze zrozumiana, bywa czasochłonne i męczące – zwłaszcza, gdy do załatwienia są jeszcze dziesiątki innych spraw. Jeśli make-up zrobisz samodzielnie, tych problemów po prostu nie będzie.

No dobrze. A wady?

Makijaż na wesele przygotowywany samodzielnie ma też pewne wady. W przypadku panien młodych, które nie mają doświadczenia z robieniem make-upu lub nie mają jasnej wizji, samodzielne eksperymenty mogą skończyć się nie najlepiej. Przygotowania idealnego makijażu z pewnością nie ułatwi też stres w dniu ślubu. No i trzeba pamiętać o tym, że pewnie będzie trzeba dokupić niektóre kosmetyki, co też wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

Jak samemu zrobić makijaż na wesele?

Załóżmy jednak, że w wizażu radzisz sobie całkiem dobrze i masz niezbędne kosmetyki do make-upu. A zatem przejdźmy do meritum. Jak samemu zrobić makijaż na wesele krok po kroku, by zachwycić pana młodego, gości i świetnie wypaść na zdjęciach?

Przede wszystkim, zacznij od oczu, dzięki czemu łatwiej poprawisz makijaż oczu. Rzęsy i oczy warto podkreślić w sposób stonowany, bez nadmiernego stosowania grubych kresek, które mogłyby kojarzyć się z make-upem wieczorowym. Lepiej postawić na delikatny makijaż na wesele i ślub – lepiej będzie on prezentował się w ciągu dnia, a Ty będziesz wyglądała bardziej naturalnie dla gości i przyszłego męża.

Dopiero teraz, gdy make-up oczu jest przygotowany, nałóż bazę i podkład. Dobrze sprawdzą się matujące i rozświetlające produkty. Wybierając kosmetyki na ślub i wesele, weź pod uwagę to, by zapewniały długotrwały efekt i były wodoodporne. Zabawa będzie trwała do rana, więc ważne jest, żeby baza i podkład sprostały tym wymaganiom!

W ostatnim kroku dopełnij swój makijaż na wesele. Nałóż puder, bronzer i róż do policzków. Bronzer warto nałożyć na twarz i szyję, by zaakcentować ciepłą barwę skóry. Z drugiej strony, jego brak może sprawić, że niewyraźnie wyjdziesz na zdjęciach. Kropką nad „i” makijażu na ślub i wesele jest aplikacja szminki. Pamiętaj, że usta powinny być nieco ciemniejsze i bardziej wyraziste.

Mocny czy delikatny makijaż na wesele – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Makijaż na wesele nie powinien być ani nad wyraz mocny, ani zbyt słaby. Jak najbardziej możesz przygotować delikatny makijaż na wesele, ale musisz pamiętać o odpowiednim zaakcentowaniu oczu i ust. No i najważniejsza rzecz – końcowy efekt powinien być oczywiście dopasowany do Twojej karnacji, fryzury i koloru włosów oraz typu urody.

Pojawia się też kwestia tego, gdzie znaleźć odpowiednie kosmetyki do makijażu na wesele. To jednak nie powinno być dużym problemem, ponieważ obecnie w wielu sklepach internetowych, takich jak Oriflame, można znaleźć szeroki wybór różnego rodzaju kosmetyków – zarówno do makijażu twarzy, jak również oczu czy ust.