Jak zadbać o zdrowe i piękne włosy

Oferta kosmetyków do włosów jest wyjątkowo obszerna. Na półkach marketów i sklepów drogeryjnych można znaleźć szampony i odżywki do włosów w wielkim wyborze.

Kuszą zdjęciami modelek z pięknymi, lśniącymi i gęstymi fryzurami, a reklamy obiecują błyskawiczne i doskonałe efekty nawet po pierwszym zastosowaniu. Zamiast ulegać chwytom marketingowym lepiej dobrze zastanowić się nad wyborem. Stan włosów i skóry głowy to nie jest coś co można zmienić lub poprawić od ręki. Pielęgnacja włosów wpisuje się w zdrowy tryb życia. Zamiast cudownych kosmetyków lepiej stosować naturalne. Należy robić to systematycznie, tylko wtedy można osiągnąć pożądany efekt. Przed zakupem warto zapoznać się ze składem szamponu lub odżywki do włosów, a także dopasować kosmetyk do specyfiki swoich włosów. Kiedy już zaopatrzymy się w kosmetyki należy stosować je zgodnie z zaleceniami. Ani zbyt częste używanie, ani przekraczanie jednorazowej dawki z pewnością nie przyspieszy działania.

Gdzie kupić dobrą odżywkę do włosów?

Najlepiej działają kosmetyki profesjonalne, czyli takie, których używają renomowane zakłady fryzjerskie i gabinety kosmetyczne. Nie oznacza to, że nie ma możliwości stosowania ich w domu. Profesjonalne kosmetyki do włosów, oparte na naturalnych formułach oferuje polska firma bandi.pl. Jej wizytówką jest specjalna linia Tricho Esthetic, która powstała w wyniku badań grupy trychologów czyli ekspertów zajmujących się kondycją zdrowotną skóry głowy. W skład tej linii wchodzą szampony, odżywka do włosów oraz maski, peelingi i ekstrakty do nacierania skóry głowy. Bandi.pl nie jest typowym sklepem internetowym. Oprócz możliwości zakupu produktów na stronie można znaleźć szereg porad lekarzy i kosmetologów. Bandi.pl uruchomiło również aplikację e-kosmetolog, która ułatwia dobór kosmetyków do wieku i właściwości skóry.

Jak stosować odżywkę do włosów?

Przede wszystkim zgodnie z zaleceniami producenta. Odżywkę zazwyczaj nakłada się po myciu, na wilgotne włosy. Najlepiej zadziała w połączeniu z szamponem z tej samej linii kosmetyków. Pozostawioną na kilka lub kilkanaście minut odżywkę spłukujemy ciepłą wodą. Stosowanie odżywki do włosów na sens tylko wtedy, kiedy robimy to regularnie. Dobra odżywka przeciwdziała wypadaniu włosów, sprawia, że stają się mocniejsze, zagęszczone i nie przesuszają się. Oczywiści wiąże się to również z pięknym połyskiem i łatwiejszym układaniem fryzury. Odżywki do włosów są przeznaczone nie tylko dla kobiet. Również dbający o zdrowy i elegancki wygląd panowie powinni się nimi zainteresować.