Jak wybrać odpowiednią żarówkę do domu?

Wybór żarówek do swojego domu czy mieszkania wcale nie jest tak prosty, jak mógłby się wydawać. Na rynku dostępne jest mnóstwo modeli, które różnią się od siebie wyglądem, poborem energii i innymi parametrami. Ostatecznie więc naprawdę trudno jest się zdecydować na konkretny zakup. Na uwadze trzeba mieć też to, czy dana żarówka będzie pasowała do stylu naszego mieszkania. Obecnie sporą popularnością cieszą się np. żarówki typu LED.

Żarówka A60 bańka — klasyczny i sprawdzony wybór

Wśród najczęściej polecanych żarówek są te w kształcie bańki. Mowa tutaj o konstrukcjach ozdobnych z włóknami LED, które świetnie dopasowują się do aranżacji pomieszczeń loftowych, industrialnych czy tych w stylu retro. Mogą być one także piękną ozdobą w kawiarni, barze czy restauracji. Żarówka A60 typu LED to połączenie nowoczesności z tradycyjnym kształtem. 

W tym momencie warto zwrócić na zalety technologii LED, która od kilku lat staje się standardem w większości mieszkań. W dobie kryzysu energetycznego dobrze jest korzystać z rozwiązań tanich i opłacalnych. Żarówki LED to przede wszystkim minimalny pobór energii, który przekłada się na oszczędność pieniędzy. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze fakt, że nie wszystkie żarówki LEDowe są przeznaczone do codziennego użytku — niektóre pełnią funkcję wyłącznie dekoracyjną. 

Jakość, wytrzymałość i niska cena 

W poszukiwaniu żarówki do domu nie trzeba udawać się do sklepów stacjonarnych. Wszystkie produkty tego typu da się zamówić online, a w razie problemów można je zwrócić bez podawania przyczyny. Żarówka LED E27 A60 to obecnie jedno z najbardziej energooszczędnych źródeł światła na rynku. Oświetlenie to można stosować zarówno wewnątrz mieszkania, jak i na zewnątrz (np. na tarasie czy balkonie). 

Model E27 charakteryzuje się aż 80% mniejszym zużyciem energii niż tradycyjne żarówki. Diody LED są też wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne, wstrząsy i inne uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, żarówka A60 bańka świetnie będzie pasować do lampek biurkowych, żyrandoli oraz licznych systemów oświetleniowych. Można tutaj bez problemów dopasować barwę światła według własnych preferencji czy typu pomieszczenia. 

Inteligentne żarówki do domu — ciekawa alternatywa

Wykorzystanie nowych technologii w systemach oświetleniowych to coraz częściej spotykana na rynku propozycja. Mowa m.in. o żarówkach typu LED, którymi da się sterować za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Z poziomu własnego smartfona można dostosowywać temperaturę barw, bawić się kontrastem i jasnością oraz wyłączać urządzenie. Co ciekawe, takie rozwiązanie może stanowić zarówno dodatek dekoracyjny, jak i pełnoprawne oświetlenie. Najczęściej stosuje je się w połączeniu z telewizorem lub komputerem, aby spotęgować wrażenia płynące z ekranu. 

Niektóre systemy do sterowania żarówkami pozwalają też programować przyciski oraz sceny. Do ich działania wystarczy połączenie z Internetem. Oczywiście, inteligentne systemy oświetleniowe są stosunkowo droższe od tradycyjnych żarówek, ale to wciąż atrakcyjna propozycja, która stopniowo podbija rynek.