Jak wybrać najlepszą parownicę do ubrań dla siebie?

Na rynku dostępnych jest współcześnie wiele urządzeń służących do prasowania – a wśród nich cieszące się największą popularnością żelazka parowe. Jednak coraz częściej wybierane się też parownice do ubrań. W naszym praktycznym poradniku przyjrzymy się bliżej tym, dla wielu wciąż tajemniczym, urządzeniom. Odpowiemy też na najważniejsze pytania nurtujące tych, którzy już mieli styczność z tym sprzętem. Podpowiadamy także, dlaczego warto wybrać parownice Karcher i co ułatwi wybór najlepszego modelu. Zapraszamy do lektury.

Czym jest parownica steamer? Charakterystyka urządzenia

Parownica do ubrań, czyli inaczej steamer, jest urządzeniem, które rozprostowuje ubrania, a także odświeża je, a to wszystko bez konieczności użycia deski do prasowania. To w dużym skrócie najważniejsza  podstawowa różnica pomiędzy parownicą i żelazkiem, z którego jak powszechnie wiadomo, bezpiecznie korzystać można jedynie na rozłożonej desce do prasowania.

Steamer – do prasowania w pionie i w poziomie

Natomiast steamera – parownicy do ubrań możesz używać w pełni bezpiecznie tak w pionie, jak i w poziomie. Możesz z tego praktycznego urządzenia skorzystać, np. zawieszając na drzwiach szafy wieszak z ubraniem lub wygładzać ubranie na kanapie czy na łóżku. Ma to szczególnie znaczenie, jeżeli chcesz swoje ubranie odświeżyć bardzo szybko, np. rano albo tuż przed wyjściem na ważne spotkanie lub wydarzenie – w sytuacjach, gdy nie masz wystarczająco czasu, aby rozkładać (a potem składać) deskę.

Parownica – niewielkie rozmiary, praktyczne zastosowanie

Parownica ręczna charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, dzięki czemu urządzenie to doskonale sprawdza się w podróży – nie zajmuje zbyt dużo miejsca w walizce. Wybierając się np. w służbową podróż, będziesz mógł z łatwością wygładzić zagniecenia na swoim garniturze i to bez konieczności rozkładania deski. Wyjeżdżając na wakacje, żelazko znacznie trudniej zabrać ze sobą niż steamera, a ponadto nie wszędzie jego użycie będzie możliwe. Parownicę użyjesz bez problemu w każdych okolicznościach.

Parownica Karcher – dlaczego warto wybrać urządzenie tej marki?

Parownice Karcher, który jest światowym liderem w technologiach czyszczenia, są bardzo praktycznymi urządzeniami, dzięki którym prasowanie ubrań stanie się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. Aby zapoznać się szczegółowo z parametrami poszczególnych modeli, sprawdź parownice Karcher na Erpixkarcher24.pl. Jednak wszystkie modele tego producenta mają pewne wspólne cechy, wśród których warto wymienić kilka faktów:

Woman with steamer cleaning clothes in dry-cleaning salon
  • za ich pomocą możesz nie tylko prasować, ale również czyścić zabrudzenia na swoich ubraniach;
  • Karcher parownica nie wymaga stosowania żadnych chemicznych detergentów;
  • działając poprzez generowanie bardzo gorącej pary – parownica Karcher, nie tylko jest w stanie wyprasować i usunąć nawet bardzo trudne zabrudzenia, lecz także dezynfekuje powierzchnie odzieży;
  • dostępne są rozbudowane zestawy, które poza parownicą o wysokiej mocy, zawierają też dodatkowe akcesoria, np. końcówki, dysze czy zestawy do czyszczenia;
  • Karcher parownica jest w stanie błyskawicznie wyeliminować nawet do 99,99 % bakterii oraz drobnoustrojów.

Parownice marki Karcher to sprzęty, które pomimo wysokiej mocy, wydajności i ciśnienia – czyli wszystkiego, czego można od nich oczekiwać pod względem technicznym, są też niezwykle ciche, stosunkowo niewielkie i bardzo poręczne. To zaś sprawia, że można je stosować w każdym praktycznie miejscu. Dzięki temu mają też bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Jeśli planujesz zakup steamera, wybierz parownicę Karcher.