Kapcie mogą przydać się maluchowi, kiedy ten zaczął już chodzić. W warunkach domowych, jeśli to możliwe lepiej, jeżeli dzieci chodzą boso, jednak w okresie jesienno-zimowym może być im zbyt zimno bez obuwia. Kapcie dla dzieci są też niezbędnym elementem wyprawki do żłobka i przedszkola, na którym nie warto oszczędzać. Obuwie dla dzieci powinno być dobrze dopasowane, ultralekkie i bardzo wygodne. Czym kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy.
Kapcie dla dzieci – naturalne materiały
Wybierając kapcie dla dzieci, warto postawić na produkty wysokiej jakości wykonane z najlepszych materiałów. Warto kupić więc na przykład skórzany model, aby stopa malucha mogła w nim swobodnie oddychać. Skóra ma właściwości wentylacyjne, dlatego, nawet jeżeli stawiamy na obuwie wykonane z inne materiałów, wkładka powinna być skórzana, aby była praktycznie niewyczuwalna przez malucha. Na stronie https://riccardo.pl/kategorie/kapcie-dla-dzieci dodatkowo możemy znaleźć modele ocieplane, które zapewniają komfort cieplny maluchom jesienią i zimą.
Kapcie dla dzieci – antypoślizgowa, miękka podeszwa
Podczas wyboru kapci dla dzieci należy szczególną uwagę zwrócić na podeszwę. Musi być ona z jednej strony lekka, elastyczna i miękka, z drugiej z kolei zapewniać właściwą przyczepność do podłoża, a więc charakteryzować się właściwościami antypoślizgowymi. Podczas zakupu obuwia, warto sprawdzić, czy możemy je zgiąć w odległości 1/3 od czubka buta, a więc w tym miejscu, w którym stopa dziecka naturalnie się wygina.
Kapcie dla dzieci – dobrze dobrany rozmiar
Za każdym razem przed zakupem kapci dla dzieci, należy zmierzyć stopę malucha, ponieważ pomiar dokonany nawet kilkanaście dni wcześniej może być już nieaktualny. Warto zmierzyć długość obu stópek i na tej podstawie dobrać rozmiar wkładki. Należy mieć świadomość, że numeracja u poszczególnych producentów może się różnic. Dlatego wybierając kapcie, powinniśmy kierować się wyłącznie długością wkładki.
Kapcie dla dzieci – nowy egzemplarz
Kupując kapcie dla dzieci, rodzice bardzo często chcą oszczędzić pieniądze, wiedząc, że niedługo ich pociecha najprawdopodobniej wyrośnie z danego modelu. Jednak ze względu na to, że w tym czasie stopa dziecka kształtuje się, bardzo ważne jest, aby miała ona odpowiednie podparcie, a obuwie nie utrudniało maluchowi swobodnych ruchów, ponieważ twardy, niewłaściwie wyprofilowany but może przyczynić się do rozwoju wad postawy u dziecka. Z tego właśnie powodu każdy maluch powinien mieć nowe buty. Nie możemy dawać maluchom używanego obuwia, nawet jeżeli jest ono po rodzeństwie, ponieważ każdy człowiek ma inny chód, a chodząc w cudzych butach, możemy przejąć jego nawyki i skłonności do wad postawy.