Jak używać serum do twarzy? Kilka cennych wskazówek

O serum do twarzy często słyszymy od najbliższych, przyjaciół czy włączając radio bądź telewizję. Wiele z nas tak naprawdę niewiele wie o właściwościach tego kosmetyku. Potwierdzone zostało, że jego działanie jest zdecydowanie silniejsze od kremu. Ma przy tym jednak znacznie lżejszą konsystencję. Przez wzgląd na jego świetne cechy warto wiedzieć, czym jest ten kosmetyk, jak go stosować i jak dobrać odpowiedni.

Czym jest serum do twarzy?

Serum do twarzy jest produktem, który posiada podobne zastosowanie co krem. Daje ono o wiele lepsze i szybsze rezultaty. Zadaniem serum jest uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry, a szczególnie polecane jest w przypadku borykania się z różnymi skórnymi problemami – przesuszeniami czy utratą jędrności skóry. Zmęczona i poszarzała cera również kwalifikuje daną twarz do stosowania tego preparatu.

Dobrze dobrany produkt ma właściwości odmładzające, spowalniające procesy starzenia się skóry, dogłębnie ją nawilża i odżywia. Kluczem do sukcesu działania tego preparatu jest jego skład. Naturalne serum ma bowiem zdecydowanie większe stężenie składników aktywnych niż zwykły krem. Dzięki czemu może nam zapewnić znaczną poprawę stanu i jakości cery w bardzo krótkim czasie.

Co powinno znaleźć się w składzie serum do twarzy?

W składzie serum znaleźć można ekstrakty i oleje roślinne, wody kwiatowe i witaminy, które bardzo łatwo wnikają do głębokich warstw skóry. Tak silnie skoncentrowane składniki, które wykazują niezwykłe działanie nie powinny jednak zastępować nam kremów do twarzy. Jego głównym zadaniem jest pomoc w uporaniu się ze skórnymi problemami i wzmocnienie działania kremu. Pierwszych efektów działania tego produktu powinniśmy spodziewać się w przeciągu pierwszych dni jego stosowania. Po tym czasie zobaczymy, że zmarszczki zostaną wygładzone, mocno nawilżone wszelkie przesuszenia, a skóra będzie ujędrniona i pełna blasku.

Jak używać serum do twarzy?

Dla osób, które zadają sobie pytanie, jak używać serum do twarzy, odpowiedź jest niezwykle prosta. Nakładamy je na oczyszczoną i wysuszoną skórę. Czekamy, aż się wchłonie, po czym wklepujemy w skórę krem. Wyjątek stanowi serum na bazie oleju, które polecane jest przede wszystkim osobom z cerami problematycznymi oraz z tendencją do zatkanych porów. W tym przypadku nie musimy czekać do całkowitego wchłonięcia. Serum zostanie bowiem zemulgowane przez krem, nie pozostawiając na skórze tłustej warstwy.

Ze względu na swoją lekką i wodnistą konsystencję składniki aktywne dość szybko ulatniają się ze skóry, w wyniku czego działanie serum nie jest już tak intensywne. Z tego powodu warto nakładać na skórę barierę ochronną, która powstrzyma szybkie odparowanie tych elementów. Najlepiej posłuży do tego celu właśnie krem bądź olej. Najlepszym sposobem na zastosowanie serum jest nałożenie go pod krem. Warto jednak pamiętać, że nie każdy produkt nada się do każdej cery. Przykładowo serum wyrównujące koloryt skóry lepiej sprawdzi się dla przebarwień niż na skórze pozbawionej tych znamion.