Jak urządzić wnętrze na wynajem? Plakaty z abstrakcją i inne dodatki

Zastanawiasz, jak urządzić stancję, zanim przyjmiesz w niej studentów? Planujesz wygospodarować pokój na wynajem okazjonalny? A może jesteś właścicielem hotelu i chcesz, żeby Twoi goście czuli się komfortowo w trakcie ich pobytu? Oto kilka wskazówek, jak udekorować wnętrze na wynajem, aby każdy odwiedzający czuł się w nim komfortowo.

Ogólne zasady aranżacji wnętrz na wynajem

Przy urządzaniu pokoju, który będą zamieszkiwać rozmaici goście, warto pamiętać, że nie każdy musi podzielać Twój gust. Jeśli uwielbiasz nietypowe ozdoby, sztukę o problematycznej tematyce lub dewocjonalia, lepiej ogranicz ich ekspozycje do przestrzeni prywatnej. Pomieszczenie na wynajem powinno być neutralne. Podobnie jeśli chodzi o kolor ścian – stosowane szarości, beże i biele sprawdzą się lepiej niż jaskrawa fuksja czy energetyzująca limonka.

Jak udekorować pokój hotelowy lub stancję?

Jeśli aranżujesz pokój w hotelu, w którym obsługa dostępna jest na miejscu, możesz zakupić do wnętrza kwiaty doniczkowe. Najlepiej postawić na gatunki, które nie wymagają szczególnej opieki, np. skrzydłokwiat, pieniążek lub dracenę. 

Chcesz stworzyć miejsce przyjazne również zwierzętom? W takim razie sprawdź, czy rośliny, którymi dekorujesz pomieszczenie, nie są toksyczne. Podgryzanie liście lub łodyg, szczególnie przez koty, może skończyć się wizytą u weterynarza. W ostateczności zawsze możesz zdecydować się na kwiaty sztuczne.

Warto jeszcze raz podkreślić, że w urządzaniu wnętrz na wynajem, najważniejsza jest neutralność. Nie wyklucza to jednak dodatków w postaci stylowych dekoracji. Ze względu na popularyzację pracy zdalnej, w przestrzeni tego typu warto umieścić ozdobny parawan. Taki element sprawdza się świetnie, do prowadzenia wideorozmów z użyciem kamery internetowej.

Praktycznym elementem dekoracyjnym, który powinien znaleźć się w każdym wnętrzu na wynajem, są zasłony. W przypadku pomieszczenia hotelowego koniecznie wybierz te zaciemniające.

Plakaty abstrakcyjne – ponadczasowa dekoracja ścienna

To nie wszystko! Wśród niezawodnych ozdób, które sprawdzają się we wnętrzach hotelowych oraz w mieszkaniach na wynajem na pewno warto wymienić plakaty. Abstrakcja to bardzo uniwersalny wybór, jeśli chodzi o tematykę wydruków. Dlaczego? Po pierwsze, ze względu na bogatą kolorystykę. Dzięki nieskończonym możliwościom, jakie daje ten rodzaj sztuki, z pewnością znajdziesz wzór dopasowany do stylu urządzanego pomieszczenia, barwy ścian i ogólnej estetyki. Plakaty abstrakcyjne powstają z zastosowaniem różnorodnych technik – fotografiki, malarstwa klasycznego, jak i digitalowego.

Co więcej, forma stosowana w sztuce tego typu może być bardzo różnorodna. Wzory abstrakcyjne przywołują skojarzenia z sennymi wizjami, pobudzają wyobraźnię odbiorców, sprzyjają medytacji i relaksacji. Nie odnoszą się do rozpoznawalnych przedmiotów, dlatego pozwalają uniknąć kontrowersji oraz zainteresować w zasadzie każdego odbiorcę. 

W dodatku grafika abstrakcja prezentuje się elegancko na tle jednolitych, surowych ścian, typowych dla hotelowych wnętrz. Możesz ją umieścić zarówno w minimalistycznej antyramie, jak i w gustownym, ozdobnym obramowaniu w stylu retro. W ten sposób dopasujesz ją jednakowo do starodawnej, ekstrawaganckiej aranżacji, jak i do nowoczesnego wystroju skandynawskiego.

Abstrakcja na ścianę najlepiej prezentuje się w centralnej części pomieszczenia. W przypadku pokoju hotelowego warto umieścić ją nad łóżkiem. Jeśli urządzasz mieszkania na wynajem, wybierz kilka ciekawych wzorów wydruków i zapełnij nimi pustki na ścianach, m.in. za sofą, w przedpokoju i jadalni. Poszukując plakatu z abstrakcją, sprawdź asortyment sklepu Galeria Plakatu. Znajdziesz tam wiele interesujących propozycji grafik.