Jak ubieramy noworodka?

Ubieranie noworodka jest proste, jeśli nauczymy się podstawowych zasad ubierania i łączenia ubranek niemowlęcych. Jeśli właśnie szykujesz się do roli rodzica i nie wiesz jak zabrać się do szykowania wyprawki niemowlęcej, przeczytaj nasz poradnik!

Podstawowe zasady ubierania niemowlaka

Ubierając niemowlaka zwracamy uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo i wygodę dziecka. Drugim ważnym elementem ubioru niemowlaka jest prostota rozpinania ubranek. Ubranka niemowlęce w które ubieramy dziecko muszą być łatwe w założeniu, rozpięciu, i przebraniu. Kiedy zapewnimy dziecku oraz sobie wygodę i bezpieczeństwo, możemy skupić się na wizualnych aspektach ubranek. Nie czarujmy się – ubieranie noworodka w maleńkie ubranka daje niesamowitą radość, i potrafi rozczulić każdego. Ważne jednak aby nie zatracić się w najbardziej uroczych ubrankach, i zwracać uwagę na ich jakość i formę.

Ubranka dla noworodka z naturalnej bawełny

Kupując ubranka dla noworodka sprawdzamy skład materiałowy każdego ubranka. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, narażona na podrażnienia i alergie. Dlatego kupujemy ubranka z czystej bawełny, bawełny organicznej, lub włókna bambusowego. Dodatkiem który jest nieszkodliwy jest również elastan, który czasami znajdziemy w składzie ubranka, i który zapewnia większą rozciągliwość body niemowlęcego. Poza jakością materiału ważne jest również rozpinanie ubranka – tutaj wybieramy ubranka rozpinane na antyalergiczne napki bez niklu. Napki to zatrzaskowe guziczki które wchodzą na kliknięcie. Kolejną rzeczą są nadruki i aplikacje. Unikamy wystających koralików i niteczek na aplikacjach. Nadruki są ok, jeżeli zostały wykonane bezpieczną metodą farby wodnej, która nie uczula skóry dziecka.

Jakie ubranka niemowlęce wybierać?

Ubranka niemowlęce mają bardzo dużo form, marek, kolekcji, skąd wiadomo które będą bezpieczne dla dziecka? Na pewno dobrym wyborem są ubranka dla maluszka Polskich marek. Ubranka niemowlęce Mrofi, Pinokio, Marija, lub Nini. To Polskie marki ubranek niemowlęcych, które mają certyfikowane ubranka, bezpieczne i trwałe. Ubranka dobrej jakości wytrzymają wiele prań, ich nadruki nie wyblakną, a ubranko nie straci formy. Dzięki temu ubranko możemy zatrzymać kiedy dziecko wyrośnie, sprzedać, lub przekazać dalej. Kupując ubranka niemowlęce dobrej jakości, nie wspieramy masowej produkcji jednorazowych ubrań. Dobre body może posłużyć nawet kilku właścicielom, jeśli jest właściwie utrzymywane.

Jaki rozmiar dla niemowlaka wybrać?

Rozmiary niemowlęce odpowiadają długości dziecka. Najczęściej rozmiarówka niemowlęca zaczyna się od rozmiaru 56. Kolejne rozmiary niemowlęce to 62, 68, 74, 80, 86. Po ukończeniu dwóch lat dziecko wchodzi już w rozmiarówkę dziecięcą. Szykując ubranka do pierwszej wyprawki, powinniśmy naszykować ubranka w rozmiarze 56 i 62. Te pierwsze rozmiary posłużą nam bardzo krótko, dlatego nie warto przesadzać z ilością zakupionych ciuszków. Do pierwszej wyprawki szykujemy kilka sztuk body, pajacyków i śpiochów. Przydadzą się również dodatki takie jak skarpetki niemowlęce, bawełniana czapeczka, czy pieluszki i akcesoria.