Jak stosować odżywkę przeciw wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów to koszmar, który spędza sen z oczu niejednej kobiecie. Jeżeli zależy Ci na długich i pięknych włosach, to prawdopodobnie robisz wszystko by mu zapobiec. Na szczęście w drogeriach i sklepach internetowych można znaleźć szeroki wybór kosmetyków, które działają naprawdę skutecznie. Wśród nich są również odżywki, przeciwdziałające wypadaniu włosów. Czy wiesz, jak je stosować?

Czym się różni od zwykłej odżywki?

Zdrowy człowiek codziennie traci ok. 80 włosów. Na szczęście ta ilość jest nieznaczna, ponieważ na naszej głowie znajduje się ich od 100 do 150 tysięcy, w różnych fazach wzrostu. Kiedy osiągają kres swojego życia – wypadają, wypchnięte przez nowy włos, wyrastający z tego samego mieszka. To proces naturalny i nie powinien budzić niepokoju. Jeżeli jednak zauważymy, że na szczotce zostaje nam więcej kosmyków niż zwykle, a częstotliwość czyszczenia odpływu w prysznicu zwiększy się – należy pomyśleć o środkach zaradczych.

Pierwszym kosmetykiem, po który możemy sięgnąć w tej walce, jest odżywka przeciw wypadaniu włosów. W przeciwieństwie do klasycznych wersji tego rodzaju kosmetyków, których producenci nie polecają nakładać na skórę głowy, ma ona tak skonstruowany skład, aby można było ją nakładać na skalp, bez obaw o podrażnienia. Zawarte w niej składniki aktywne właśnie w ten sposób dostarczą składniki odżywcze prosto do mieszków włosowych.

Jak stosować odżywkę przeciwko wypadaniu włosów?

Taką odżywkę warto stosować przy każdym myciu, do momentu aż problem nie osłabnie. Po umyciu głowy szamponem nakładamy ją na całą długość włosów i wmasowujemy w skórę. Warto na 5-6 minut nałożyć czepek, tak by miała ona szansę lepiej zadziałać.

Odżywki przeznaczone do stymulacji wzrostu włosów zawierają często składniki pobudzające takie jak kofeina, wyciąg z korzenia żeńszenia czy cebuli. Będą one wspierać mikrokrążenie, dzięki czemu do cebulek włosowych dotrze więcej tlenu, co wpłynie pozytywnie na ich wzrost. Kolejną korzyścią wynikającą z używania tego typu produktów, jest uzupełnienie ubytków w samej łodydze włosa. Składniki takie jak: niacynamid, proteiny sojowe, czy kompleks aminokwasów: arginina, cytrulina i ornityna, pomogą odbudować uszkodzenia, dzięki czemu włosy zaczną lepiej wyglądać i staną się bardziej wytrzymałe.

Przyczyny wypadania włosów – sprawdź je, by skutecznie działać

Aby jak najlepiej dobrać kurację do problemu, warto również zastanowić się nad tym, dlaczego włosy zaczęły wypadać. Przyjrzyj się swojej pielęgnacji – czy w ostatnim czasie zmieniałaś szampon? Być może ten, którego używałaś do tej pory, przestał Ci służyć, lub środki myjące okazały się zbyt mocne w stosunku do częstotliwości mycia. Zmiana szamponu na łagodniejszy może przyczynić się do rozwiązania tej przykrej dolegliwości.

Jeżeli pomimo wdrożenia odpowiedniej kuracji i zmiany nawyków pielęgnacyjnych, problem wypadających włosów nie ustanie – warto rozważyć wizytę u lekarza rodzinnego. Zlecone przez niego badania, pozwolą na precyzyjne ustalenie przyczyny wypadania włosów, która może leżeć w innych problemach, niż te związane z niewłaściwą pielęgnacją.