Jak schudnąć na wiosnę? Nasze porady!

Początek roku to dla wielu osób czas postanowień. Jednym z najczęstszych jest to dotyczące zrzucenia zbędnych kilogramów, aby wiosną i latem, kiedy odsłonimy więcej ciała, zachwycić wszystkich swoją szczupłą, wysportowaną sylwetką. Niestety nie istnieją magiczne sposoby, dzięki którym bez diety czy ćwiczeń udałoby się zrzucić zbędne kilogramy. Z tego powodu podstawą odchudzania zawsze jest deficyt kaloryczny. Jak schudnąć na wiosnę? Podpowiadamy.

Dieta odchudzająca na wiosnę

Żeby schudnąć, musimy dostarczać do swojego organizmu mniej kalorii, niż wynosi jego zapotrzebowanie. Z tego powodu dieta odchudzająca jest jedną z najlepszych metod na zrzucenie zbędnych kilogramów. Taki jadłospis powinien być właściwie skomponowany i dostosowany do naszych potrzeb. Przede wszystkim musi nam pozwolić na utrzymanie deficytu kalorycznego. Taka dieta jednak nie może być niedoborowa.

Tylko zdrowy, zbilansowany jadłospis, w którym uwzględnione będą owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, zdrowe tłuszcze, mięso, ryby i nabiał, jest w stanie dostarczyć nam wszystkich niezbędnych witamin, minerałów, mikroelementów i składników odżywczych.

Regularne ćwiczenia fizyczne

Deficyt kaloryczny możemy osiągnąć nie tylko dzięki diecie odchudzającej, ale również dzięki ćwiczeniom. Każda aktywność fizyczna zwiększa nasze zapotrzebowanie na energię. Dlatego osoby, które chcą schudnąć, łącząc dietę i regularne treningi, powinny o tym fakcie poinformować swojego dietetyka, aby uwzględnił w jadłospisie większe zapotrzebowanie kaloryczne w dniach treningowych. 

Ćwiczenia pozwalają nam nie tylko spalić tłuszcz i pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również kształtują sylwetkę, zwiększają wydolność naszego organizmu i poprawiają metabolizm. Osoby, które nie lubią trenować na siłowni, mogą postawić na inny rodzaj treningu, który sprawi im przyjemność, na przykład pływanie, jazdę na rowerze czy pilates. Jeśli nie mamy kondycji, możemy zacząć np. od spacerów i stopniowo zwiększać aktywność w ciągu dnia.

Odchudzanie a picie wody 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie podczas procesu odchudzania ma picie odpowiedniej ilości wody. Z jednej strony pozwala ona rozbić struktury tłuszczowe, dzięki czemu organizm może wykorzystywać je w celach energetycznych, a więc je spalać. Z drugiej pobudza metabolizm, dzięki czemu działa on szybciej i sprawniej. Osoba dorosła powinna wypijać około 2 l wody dziennie, jednak wartość ta może okazać się niewystarczająca, zwłaszcza w upalne dni czy podczas intensywnych treningów.