Jak rozjaśnić podkład? Poznajmy najlepsze sposoby

Większość kobiet czy to prędzej czy też później się zetknie z sytuacją, która je zmusi do znalezienie wszelkich odpowiedzi na pytanie, jak rozjaśnić podkład czy też przyciemnić podkład. Bardzo często to się zdarza przy zakupie całkiem nowego produktu, którego kolor wydawał się w sklepie dopasowany w sposób idealny, a jednak okazywał się ostatecznie o  wiele ciemniejszy.

Domowe sposoby

Po zakupie nieudanym podkłady najczęściej się nie udaje nam zwrócić już produktu do sklepu. Nie zawsze jest także możliwość nabycia nowego oraz całkiem innego odcienia – czy to właśnie ze względów finansowych czy też z powodu braku dostępności koloru pożądanego. W związku z tym kobiety niezmiernie często poszukują odpowiedzi na dosyć trudne pytanie – jak rozjaśnić podkład?

Okazuje się, że domowe sposób na rozjaśnienie podkładu są niezwykle tanie, proste oraz bardzo szybkie. Jak rozjaśnić podkład do twarzy przy wykorzystaniu domowych sposobów? Możemy się zdecydować na którąś z trzech opcji. Możemy użyć podkładu innego, można użyć nawilżającego kremu czy też wykorzystując idealną bazę pod makijaż.

Jaśniejszy podkład

Aby zmienić odcień swojego podkładu, który się okazał za ciemny, możemy po prostu użyć podkładu w nieco jaśniejszym kolorze. Możemy ze sobą wymieszać podkłady dwóch całkiem innych marek oraz także o dwóch różnych konsystencjach. W zasadzie to nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć płynny produkt oraz mus, a w efekcie uzyskać również całkiem inną samą konsystencję kosmetyku.

Dzięki tejże metodzie uzyskać możemy naprawdę bardzo wiele odcieni, które się różnią pomiędzy sobą o zaledwie kilka tonów. Jest to także genialna alternatywa dla kupowania dwóch przeróżnych produktów do stosowania latem (gdy nasze ciało jest znacznie bardziej opalone) oraz zimą (gdy nasza skóra jest jednak blada).

Jak rozjaśnić podkład za ciemny, kiedy wykorzystamy dwa produktów w innych odcieniach? Musimy przede wszystkim przygotować się na wiele prób oraz testów, a kiesy już się nam uda stworzyć odcień idealny – warto gdzieś sobie zapisać proporcje, których użyłyśmy, tak aby nie musieć eksperymentować codziennie z kolorem.

Dla ułatwienia sobie połączenia dwóch przeróżnych kolorów możemy przygotować paletę plastikową do mieszania kosmetyków czy też nakrętkę jakieś kremu niepotrzebnego. Przygotujmy dwa podkłady – jeden zbyt ciemny i długi za jasny z całej swojej kolekcji. Jeśli nie mamy żadnego koloru jasnego, możemy kupić dowolni produkt tani z drogerii. Na początku użyjmy jedynie ilości niewielkiej obu produktów oraz wymieszajmy dokładnie przy pomocy łyżeczki czy też drewnianego patyczka.