Jak powinna wyglądać pierwsza randka?

Jeżeli nie mamy doświadczenia w randkowaniu, możemy zastanawiać się nad tym, jak powinna wyglądać pierwsza randka. Przygotowanie do niej bywa stresujące, ale nie trzeba się tym szczególnie martwić. Wystarczy znać podstawowe zasady, by w razie czego uniknąć poważnej wpadki. Oto kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć!

Jak zachować się na pierwszej randce?

Dobre wychowanie to podstawa, dlatego warto wiedzieć, jak powinna przebiegać randka, by było po prostu miło i przyjemnie, aby nie zrazić do siebie drugiej osoby. To, jak się zachować na pierwszej randce podpowiada NaRandce.pl, wyjaśniając kilka istotnych kwestii związanych z właściwą postawą wobec osoby, z którą randkujemy. Warto zacząć od odpowiedniego przywitania, by zrobić dobre wrażenie, przy czym wiele będzie zależało od tego, jak dobrze się znacie. Przyda się też wiedza z zakresu savoir-vivre’u i tego, jak zachować się przy stole.

Poza tym warto pamiętać o tym, by być pewnym siebie (ale bez przesady!) oraz umieć nawiązać rozmowę. Ważne jest przy tym zarówno uważne słuchanie, jak i poruszane tematy, które powinni być odpowiednie dobrane. Nie można też zapomnieć o takich kwestiach jak uprzejmość, taktowne zachowanie oraz to, by okazywać swoje zainteresowanie drugą osobą.

Gdzie udać się na pierwszą randkę?

Najlepiej jeżeli w przypadku pierwszej randki wybierze się coś neutralnego, gdzie oboje będziecie się czuć pewnie. Niech będzie to miejsce publiczne, ale niezbyt głośne, aby można było prowadzić rozmowę bez podnoszenia głosu. Pierwsza randka to w końcu idealny moment na to, by się poznać. Można pójść do kawiarni, restauracji czy do parku. Ciekawą opcją jest też spotkanie kulturalne typu muzeum, galeria sztuki, kino lub teatr oczywiście pod warunkiem, że druga osoba lubi takie klimaty. Warto również zdecydować się na lokalne atrakcje typu festiwale lub wystawy. Choć koncert wydaje się ciekawą opcją, może być za głośno, dlatego warto odłożyć to na kolejne spotkanie. Ważne, by miejsce odpowiadało wam obojgu, aby móc stworzyć przyjemną atmosferę.

Jak ubrać się na pierwszą randkę?

Ubiór jest niezwykle istotną kwestią w przypadku randki, ale nie należy tutaj popadać w przesadę. Najważniejszym wyznacznikiem będzie tutaj przede wszystkim miejsce, do którego się udamy. Garnitur na wyjście festiwalowe czy do parku będzie trochę nie na miejscu. Ważne jest dostosowanie się do okoliczności i tego, by ubranie było czyste i schludne. Dzięki temu pokażemy naszej towarzyszce, że nam zależy na tym spotkaniu i na niej.

Ile powinna trwać pierwsza randka?

W tym przypadku nie można podać żadnych szczegółowych wyznaczników czasowych. Wiele będzie zależało od tego, w jakie miejsce się udamy oraz to jak będziemy się czuć w swoim towarzystwie. Wychodzi się jednak z założenia, że w przypadku pierwszego spotkania najlepiej jeżeli randka będzie trwała maksymalnie 1 do 2 godzin. Dlaczego akurat tyle? Bo to wystarczająca ilość czasu, by móc ze sobą porozmawiać, poznać się nawzajem i jednocześnie uniknąć niezręczności. Oczywiście jeżeli czujecie się w swoim towarzystwie dobrze, można spotkanie przedłużyć. Poza tym, pomimo podanych pewnych ram czasowych, najlepiej jeżeli nie będziemy się ich sztywno trzymać, a najgorsze co może być, to zerkanie na zegarek, co może zostać odebrane odwrotnie niż to, jakbyśmy chcieli.

Tak naprawdę ciężko jest określić jak powinna wyglądać pierwsza randka. Każda para jest inna, ma inne oczekiwania, charaktery, upodobania i pomysły na spędzanie czasu. Można znaleźć pewne ogólne wyznaczniki, ale najlepiej jeżeli będziemy kierować się swoim instynktem. Jakie wy macie doświadczenia z pierwszymi randkami?