Jak poprawić wygląd skóry wokół oczu?

Oczy oraz otaczająca je skóra mówią bardzo wiele o kondycji organizmu – widać po nich zmęczenie, nieprzespaną noc, odwodnienie, a nawet chorobę. Już sam upływ czasu wyraźnie odbija swoje piętno właśnie na obszarze skóry wokół oczu, która jest cieńsza i delikatniejsza niż na innych obszarach twarzy. To sprawia, że bardzo częstym problemem u osób w różnym wieku są sińce, worki i obrzęki pod oczami, a z biegiem lat pojawiają się coraz głębsze zmarszczki. Jak zadbać o delikatną skórę pod oczami, aby pozostała w świetnej kondycji? Skorzystaj z naszych wskazówek i dodaj spojrzeniu wyrazu!

Kosmetyczna pierwsza pomoc na objawy zmęczenia i pierwsze zmarszczki

Współczesne tempo życia bezlitośnie odbija się na wyglądzie skóry. Czasami wystarczy kilka lub kilkanaście stresujących dni, aby zauważyć, że skóra wokół oczu staje się ciemniejsza, pojawiają się sine „podkówki” i zaczerwienienia, a oczy nabierają smutnego wyrazu. Jeśli zaś stresujący okres trwa przez dłuższy czas, a dodatkowo doskwiera nam niedobór snu, zaniedbujemy pielęgnację, dietę i zapominamy o prawidłowym nawodnieniu organizmu – wygląd skóry wokół oczu stopniowo się pogarsza. Takie objawy są typowe zwłaszcza w wieku 30-40 lat, kiedy wiele z nas intensywnie rozwija karierę zawodową, a nierzadko łączy ją z edukacją, macierzyństwem i rozwijaniem własnych pasji. To wymaga ogromnego zaangażowania, nierzadko kosztem snu i wypoczynku. Czy to oznacza, że musisz zrezygnować z realizacji ambitnych życiowych celów? Oczywiście, że nie, choć postaraj się wygospodarować codziennie około 7-8 godzin na sen, pamiętaj o zdrowym odżywianiu, piciu wody i aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu. Ponadto pomoże Ci profesjonalna pielęgnacja skóry.

Dr Irena Eris Clinic Way Dermokrem Pod Oczy Redukujący Objawy Zmęczenia wielokierunkowo wspiera skórę wokół oczu. Długotrwale ją nawilża, przywraca elastyczność oraz redukuje objawy zmęczenia i stresu. Dzięki właściwościom poprawiającym mikrokrążenie, redukuje sińce i worki pod oczami. Wygładza również pierwsze zmarszczki, powstające w kącikach oczu w wyniku ruchów powiek i mimiki twarzy. Działa kojąco, a jego bardzo łagodna receptura jest dobrze tolerowana i nie powoduje podrażnień. Polecany do stosowania na dzień i na noc – przekonaj się, że jego regularne stosowanie sprawi, że skóra będzie jędrna i rozświetlona.

Intensywna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa dla skóry dojrzałej

Z biegiem lat skóra przestaje regenerować się w takim tempie, jak wcześniej. Naturalnym zjawiskiem jest także jej ścińczenie, a odpowiedzialne za jędrność i napięcie kolagen oraz elastyna ulegają degradacji. Skóra niestety przegrywa nierówną walkę z czasem i grawitacją, co możesz zauważyć po opadających powiekach i coraz głębszych zmarszczkach i bruzdach. Do tego dochodzą prozaiczne objawy zmęczenia… Czy można nieco zmodyfikować ten nieciekawy scenariusz?

Zacznij działać jak najszybciej i zafunduj skórze zaawansowaną pielęgnację. Dr Irena Eris Clinic Way Dermokrem Pod Oczy Intensywnie Liftingujący to starannie skomponowana formuła, przeznaczona dla kobiet w wieku 50-60 lat ze skórą z widocznymi oznakami zmęczenia oraz utrwalonymi zmarszczkami. Skutecznie ujędrnia, wygładza i poprawia napięcie skóry. Spłyca zmarszczki mimiczne oraz zmniejsza cienie pod oczami i przeciwdziała powstawaniu obrzęków. Jego używanie to sama przyjemność, ponieważ działa kojąco i nie powoduje podrażnień. Może być stosowany na dzień lub na noc.

Każdy z naszych kremów pod oczy wykorzystuje opatentowane technologie, otrzymane w drodze zaawansowanych technik inżynierii biomedycznej. Ich formuły zostały wzbogacone o Aqua Calcis – farmakopealną wodę wapienną o właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia. To gwarantuje niezwykłe uczucie komfortu po aplikacji i sprawia, że kremy nadają się dla skóry wrażliwej.

Odpowiednia pielęgnacja i zdrowy styl życia sprawią, że pomimo upływu czasu i napiętego planu dnia będziesz mogła cieszyć się piękną skórą i spojrzeniem pełnym blasku.