Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Klucze mają to do siebie, że czasami się gubią. Chyba każdemu przydarzyło się kiedyś, że nie mógł znaleźć klucza i nie mógł dostać się do swojego mieszkania lub samochodu. Na szczęście jest coś takiego jak awaryjne otwieranie drzwi. Dzięki nim można otworzyć je bez klucza. Jak to zrobić? O czym warto wiedzieć?

Specjaliści

Na filmach otwieranie drzwi bez klucza trwa kilka sekund i jest bardzo proste. Zwykle aktor wykonuje kilka ruchów wsuwką do włosów i gotowe. W rzeczywistości jest to dość skomplikowane zadanie. Jeśli nie chcesz zastanawiać się jak otworzyć drzwi bez klucza i nie masz ochoty na to, by się tego uczyć… To po prostu zadzwoń do firmy Sekuris. W ciągu 30 minut może przyjechać do Ciebie specjalista, ślusarz z Katowic, który sprawnie poradzi sobie z otworzeniem drzwi. Fachowiec będzie wyposażony w niezbędne i specjalistyczne narzędzia przeznaczone do tego celu, dzięki którym będzie mógł sobie z tym poradzić.

Lepiej nie robić tego samemu

Wbrew temu, co pokazują filmy, lepiej jest nie majstrować samodzielnie przy zamku. Nowoczesne zamki są dość skomplikowane i w ich przypadku otwarcie bez klucza przez laika może być niemożliwe. Niewprawne próby mogą za to uszkodzić zamek i sprawić, że jego otworzenie przez fachowca będzie bardziej skomplikowane i czasochłonne. Najbezpieczniej jest więc po prostu zadzwonić po pomoc np. po Pogotowie Ślusarskie albo firmę Sekuris i poczekać na fachowca, który wie co robi. Pamiętaj, że podczas prób otwarcia zamka możesz też porysować i uszkodzić drzwi, co zdecydowanie podniesie koszty tego zdarzenia.

A co potem?

Teoretycznie po awaryjnym otwarciu drzwi nie ma potrzeby wymiany wkładki w zamku. W rzeczywistości jednak najbezpieczniej jest wymienić ją na nową. Nigdy nie można mieć pewności, że klucz do drzwi rzeczywiście został zgubiony. Mógł zostać skradziony albo odnaleziony przez nieuczciwą osobę, która będzie próbowała później dostać się do mieszkania lub samochodu. Wkładkę do zamka można wymienić samodzielnie lub poprosić o to fachowca. Dzięki temu możesz nie martwić się o swoje bezpieczeństwo i cieszyć się spokojem we własnym mieszkaniu. Wymiana wkładki na nową jest obowiązkowa także, gdy na zamku są widoczne ślady niewprawnych prób otwierania zamka.