Jak nakładać pyłki na paznokcie?

Każdego roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie stylizacją paznokci. Nie chodzi już o to, aby płytki paznokci były zdrowe i mocne. Dłonie mają być także wizytówką kobiety i jej ozdobą. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo możliwości stylizacji paznokci, a najgorętszym z trendów w manicure stanowią drobinki brokatowe, które nakłada się na paznokcie. Dzięki temu dodatkowi paznokcie zyskują na efektywności. Taka stylizacja idealnie nada się na różne okazje. Z tak przygotowanymi paznokciami z powodzeniem można wybrać się na wieczorną imprezę z przyjaciółmi czy randkę w stylowej restauracji. Brokatowe drobinki idealnie sprawdzą się również na imprezy sylwestrowe, do dyskoteki czy nawet podczas wakacyjnego spaceru nad morzem czy w górach. Jak widać zastosowań takiej stylizacji jest sporo. Teraz należałoby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak uzyskać taki efekt i jak nałożyć pyłek na paznokcie?

Warto zaznaczyć, że aby nałożyć pyłek nie trzeba specjalnie umawiać się do manicurzystki. Z powodzeniem można ten zabieg przeprowadzić w domowym zaciszu i przy okazji zaoszczędzić sporo pieniędzy. Chcesz się dowiedzieć, jak nałożyć pyłek na hybrydę? Poznaj instrukcję krok po kroku i dowiedz się jak uzyskać najlepszy rezultat w możliwie najszybszym czasie. To naprawdę proste! Wystarczy, że zastosujesz się do 4 prostych kroków. Gotowa? No to zaczynamy!

Jak nałożyć pyłek na manicure hybrydowy?

Na samym początku musisz upewnić się, że masz pod ręką kilka bardzo istotnych elementów. Do wykonania takiej stylizacji potrzebować będziesz:

  1. bazy;
  2. lampy LED lub UV;
  3. wybranego pyłku do paznokci;
  4. szczoteczka do manicure;
  5. hybrydowego lakieru do paznokci w ulubionym kolorze;
  6. cleaner

Warto zaznaczyć, że na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pyłków. Najlepiej na paznokciach prezentują się odcienie złota, zieleni, różu oraz holo. Na rynku dostępnych jest mnóstwo lakierów hybrydowych, a do najpopularniejszych należą marki takie jak NOX, Indigo, NeoNail czy Semilac. Ceny lakierów hybrydowych zaczynają się od około 20 zł. Ceny pyłków wahają się między 20 a 30 zł. Wszystkie niezbędne elementy można nabyć w sklepach internetowych oraz stacjonarnych.

Kiedy zbierzesz wszystkie wymienione wyżej elementy, czas przystąpić do pracy. Niniejsze kroki pozwolą odpowiedzieć na pytanie, jak nałożyć pyłek na manicure hybrydowy?

Krokiem pierwszym będzie stworzenie manicure’u hybrydowego. Aby prawidłowo go wykonać będzie potrzebne:

  1. baza pod lakier;
  2. lampa LED lub UV;
  3. lakier hybrydowy.

Na tym elemencie nie warto oszczędzać. Warto zainwestować w gotowy zestaw do hybryd, który składa się ze wszystkich niezbędnych elementów.

Najpierw należy nałożyć bazę pod lakier, który sprawi, że później nakładane warstwy lakieru hybrydowego nie odpadną od paznokcia. Kiedy baza będzie gotowa można przystąpić do nakładania na paznokcie lakieru hybrydowego. Dla uzyskania najlepszego efektu warto nałożyć dwie warstwy. Należy pamiętać o utwardzeniu każdej z warstw lakieru hybrydowego. Po wykonaniu nie przemywa się płytek tylko od razu przechodzi do drugiego kroku.

W kroku drugim na paznokcie hybrydowe należy nanieść drobno zmielony brokat za pomocą opuszków palców stemplującym ruchem. Kiedy pyłek będzie naniesiony delikatnie wetrzyj pyłek w płytki paznokcia.

Przechodząc do krok trzeciego weź szczoteczkę, a następnie delikatnie omieć nią paznokcie. Dzięki temu pozbędziesz się resztek pyłku niezatopionego w klejącej się warstwie. Nie pozostaje już nic innego, jak nanieść na pyłek ostatnią warstwę lakieru, tzw. top coat.

Na koniec wystarczy już tylko utwardzić manicure w lampie UV oraz przemyć cleanerem i gotowe! Jeśli wszystkie kroki zostały wykonane prawidłowo, taka stylizacja powinna utrzymać się minimum 2 tygodnie!

Warto zaznaczyć, że podobny efekt uzyskać można na zwykłym lakierze do paznokci. W takim przypadku należy kierować się tymi samymi wskazówkami. Jest to rozwiązanie tańsze, pozwalające uzyskać podobny efekt. Nie będzie on jednak tak trwały, jak w przypadku hybrydy. Niemniej, przez pierwsze dni po nałożeniu kolorowych produktów paznokcie będą prezentowały się pięknie – podpowiada stylistka przygotowująca inspiracje na paznokcie dla portalu: https://pazuromaniaczki.pl/.