Kosmetyki mineralne zyskują na popularności. Są to naturalne, bezpieczne dla skóry produkty, które nie zawierają konserwantów. Z tego powodu mogą być używane przez alergików oraz osoby, które mają wrażliwą cerę. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim podkład, którego nakładanie różni się nieco od aplikowania zwykłego fluidu. Dowiedz się, jak robić to poprawnie!
Podkład mineralny – nakładanie na sucho
Podkład mineralny może być nakładany na sucho. Stosuje się w tym celu pędzel typu flat top, cechujący się zwartym, gęstym włosiem. Dzięki płaskiemu zakończeniu podkład utrzymuje się na pędzlu i łatwo go przenieść na twarz. Wcześniej jednak należy odpowiednio ją przygotować, by puder nie osypywał się. Przed nałożeniem kosmetyka na twarz, warto odsypać sobie jego odrobinę na wieczko. Uniknie się w ten sposób nadmiernej ilości podkładu, która mogłaby stworzyć efekt skóry pokrytej proszkiem. Jane Iredale to jeden z takich kosmetyków. Cechuje go wyjątkowa lekka konsystencja. Dzięki temu kosmetyk łatwo się rozprowadza, a co ważne, gwarantuje równomierne pokrycie skóry. Dzięki temu można stonować cerę, zmniejszyć błyszczenie się jej i zamaskować drobne niedoskonałości.
Podkład mineralny Jane Iredale nakłada się zaczynając od czoła. Stosuje się tu koliste ruchy i stopniowo przechodzi do policzków, brody oraz nosa. Warto zwrócić uwagę na to, że sypka postać pudru pozwala na jego niekonwencjonalne wykorzystanie. Można nim wzbogacić ulubiony krem, a także słabo kryjący fluid. Dzięki temu zwiększają się właściwości kryjące kosmetyków i łatwiejsze jest uzyskanie efektu wyrównania kolorytu cery.
Metoda ta wymaga dobrego nawilżenia skóry, uzyskuje się dzięki niej słabsze krycie. Efektem jest jednak dłuższe zmatowienie cery i mniejsze uwypuklenie nierówności, takich jak blizny czy rozszerzone pory.
Podkład mineralny nakładany na mokro
Podkład nakładany na mokro cechuje się lepszą przyczepnością oraz uzyskiwanymi efektami krycia. Należy w tej metodzie wypracować własny sposób nakładania pudru. Dermokosmetyki sklep online zaleca lekkie zwilżenie pędzla wodą termalną oraz nabranie na niego niewielkiej ilości kosmetyku. Nakładanie na twarz warto wykonać okrężnymi, pewnymi ruchami. Można również odsypać nieco pudru na wieczko i na nim wymieszać go z wodą. Do takiej konsystencji podkładu lepiej użyć pędzla zaokrągloną końcówką.
Aplikacja ta wiąże się z intensyfikacją krycia podkładu. Umożliwia ona precyzyjne odwzorowanie faktury skóry, z uwagi na fakt, iż lepiej dopasowują się one do skóry. Metoda ta jest również zalecana z uwagi na większą trwałość makijażu. Konieczne jest jednak dokładniejsze roztarcie kosmetyku, by uniknąć plam i efektu nierównej faktury skóry.
Warto pamiętać, że bez względu na sposób nakładania podkładu mineralnego, efekt krycia determinowany jest zastosowanym pędzlem lub gąbką. Ważne są ich kształt, gęstość oraz miękkość i porowatość. Podkłady mineralne należy stosować z umiarem, by nie spływały i nie stworzyły maski na twarzy.