Jak kreatywnie spędzić z dzieckiem czas wolny?

W czasach wszechobecnych ekranów, elektroniki, Internetu bardzo łatwo zapomnieć, że świat to nie tylko urządzenia i cyferki. Jest to szczególnie trudne u dzieci, które w takim świecie już się urodziły i nie znają świata bez tych udogodnień. Dlatego bardzo ważne jest, aby pokazywać dzieciom, zwłaszcza najmłodszym,  alternatywną rozrywkę i wyrabiać nawyk kreatywnego spędzania wolnego czasu. Jednym z najbardziej użytecznych zajęć, jest wszelkiego rodzaju rękodzieło, takie jak na przykład malowanie po numerach dla dzieci.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • dlaczego warto wprowadzić dziecko w świat rękodzieła?
  • jakie korzyści zapewni malowanie po numerach dla dzieci
  • czy farby akrylowe są bezpieczne?

Kreatywne rękodzieło dla dzieci – dlaczego warto?

Spędzanie wolnego czasu razem z dzieckiem jest bardzo ważne. Godziny spędzone wspólnie przy kreatywnym zajęciu mogą być świetną zabawą, a jednocześnie zapewnią wiele korzyści twojemu dziecku. Najlepiej wybrać zajęcie o zróżnicowanym poziomie trudności, dla całej rodziny, dla dzieci w każdym wieku. Dobrze jest też, gdy końcowy efekt jest trwały i może być doskonałą pamiątką spędzonych chwil.

Malowanie po numerach dla dzieci – rozrywka na wiele godzin

Malowanie po numerach to doskonały sposób na spędzanie czasu z dzieckiem. Poprawia koordynację ruchową, uczy cierpliwości, a jednocześnie wprowadza dziecko do świata sztuki. W zestawie mamy wszystkie niezbędne akcesoria:  farby akrylowe, pędzle, płótno naciągnięte na ramę z ponumerowanymi polami. Na farbach również znajdują się oznaczenia, a ich ilość jest dobrana tak, aby wystarczyło ich na pokrycie całego płótna. Należy jednak pamiętać, aby wybrać odpowiedni poziom trudności obrazu, dopasowany dla naszego dziecka. Zbyt łatwy lub zbyt trudny może szybko znudzić, lub zniechęcić dziecko do malowania. Jeśli chodzi o tematykę obrazów, to jest ona bardzo zróżnicowana i każde dziecko znajdzie coś dla siebie (warto spojrzeć na sklepy internetowe jak np. https://artimento.pl/malowanie-po-numerach-dla-dzieci).

Ozdoby do pokoju dziecka do samodzielnego malowania

Malowanie po numerach, poza rozrywką daje również namacalny efekt końcowy. Namalowany obraz może być wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego, ozdobą na ścianę w pokoju twojego dziecka, jego pierwszym dziełem sztuki, którym będzie się chwalić. Wypełniając pokój różnymi rodzajami rękodzieła (może to być również np. haft diamentowy) zapewniamy naszemu dziecku niepowtarzalny wystrój, w który nasze dziecko ma niemały własny wkład.

Farby akrylowe – czy są bezpieczne?

W zestawie do malowania po numerach znajdują się farby akrylowe. Niektórzy rodzice mogą mieć wątpliwości, czy jest to bezpieczne narzędzie dla małych dzieci. Generalnie farby akrylowe nie są szkodliwe, jednak warto przed zakupem sprawdzić, czy dziecko nie ma na nie uczulenia.  Żywice akrylowe stanowią silny alergen. Jeśli zaobserwujemy reakcję alergiczną po kontakcie farby ze skórą, najbezpieczniej będzie sięgnąć po inny rodzaj farb.