Jak dobrać dmuchane place zabaw do swoich potrzeb?

Prowadzisz firmę i aktywnie działasz w branży eventowej? A może chcesz zorganizować strefę zabaw dla dzieci na terenie ogrodu swojego hotelu lub restauracji? Rozważ zakup efektownych dmuchanych atrakcji, które pozwolą Twojemu biznesowi rozkwitnąć. Jednym z modeli dmuchańców, które cieszą się olbrzymią popularnością wśród najmłodszych gości, są dmuchane place zabaw. Który ich rodzaj sprawdzi się najlepiej? Na co zwracać uwagę, dobierając atrakcję do potrzeb swoich i swojego biznesu? Mamy dla Ciebie garść praktycznych porad.

Dmuchane place zabaw — dlaczego warto się nimi zainteresować?

Dmuchańce to atrakcja doskonale znana z letnich festynów czy plenerowych imprez szkolnych. Cenione są one za wiele swoich zalet, wśród których wymienić należy intensywna, ale i bezpieczna zabawa bez obaw o urazy na skutek upadków. Dmuchańce występują w najróżniejszych kształtach i kolorach, a na rynku znajdziemy zarówno niewielkie modele, jak i ogromne, efektowne konstrukcje, z których może korzystać nawet kilkanaście osób naraz.

Do modeli, które cieszą się największą popularnością wśród najmłodszych, należą dmuchane place zabaw. Te wyjątkowe konstrukcje wyróżniają się pod kątem formy spośród innych typów atrakcji, dzięki czemu przyciągają wzrok i zachęcają do zabawy. W obrębie dmuchanych placów zabaw znaleźć można skakańce, zjeżdżalnie czy tunele — maluch może sam wybrać swój styl zabawy! Te atrakcje robią wrażenie na dzieciach w każdym wieku i podnoszą prestiż lokacji, dlatego warto zainteresować się nimi szczególnie wtedy, gdy poszukujemy dmuchańców dla swojego biznesu.

Jak wybrać dmuchany plac zabaw dla swojej firmy?

Różnorodność dmuchanych placów zabaw nie ułatwia jednak dokonania wyboru. Aby więc móc być zadowolonym z decyzji, warto doprecyzować swoje oczekiwania wobec nowej atrakcji. Analizując oferty producentów, zwróć uwagę na wielkość modelu i wygląd atrakcji. Pamiętaj także, by zweryfikować wiarygodność sprzedawcy oraz zgodność konstrukcji z wymaganymi dla niej normami.

Dmuchany plac zabaw — duży czy mały model?

Wielkość konstrukcji ma istotne znaczenie dla jej przepustowości — zazwyczaj im większa atrakcja, tym więcej osób może jednocześnie uczestniczyć w zabawie. Duże, bardziej przestronne modele będą polecane szczególnie tym, którzy poszukują dmuchańców na wydarzenia z wieloma gośćmi lub dla lokacji cieszących się dużą popularnością. Na kameralne imprezy z małą liczbą małych uczestników dobrze sprawdzą się nawet niewielkie konstrukcje.

Tematyczne dmuchane place zabaw — czy warto?

Tematyczne dmuchane place zabaw to modele, które spośród pozostałych modeli wyróżniają się szczególnie atrakcyjną formą. Oprócz elementów funkcjonalnych posiadają także liczne dekoracje, zarówno nadrukowywane na materiał dmuchańca, jak i będące trójwymiarową częścią dmuchańca. Ozdoby te wpisują się w konkretną tematykę — dmuchaniec może na przykład wyglądać jak wybudowany z klocków, składający się z lubianych przez dzieci słodyczy lub w inny sposób nawiązujący do motywów kojarzonych z najmłodszymi. Jeśli zależy Ci na tym, by maksymalnie przyciągnąć uwagę gości, postaw na modele tematyczne.