Jak dbać o tatuaż – Neba radzi

Skoro zainteresowała Cię pielęgnacja tatuażu to albo właśnie wzbogaciłeś się o nowy wzór na swoim ciele, masz już zrobiony tatuaż, który zaczyna blaknąć, albo właśnie przygotowujesz się do zrobienia tatuażu i szukasz sposobu, który przyspiesza proces gojenia i utrzyma świeżo zrobiony tatuaż w najlepszym stanie jak najdłużej. Niezależnie od powodu, świetnie trafiłeś. Przyjrzymy się metodom, aby tatuaż goił się zdrowo i jak najdłużej cieszył nas swoim kształtem.

Jak dbać o tatuaż, żeby nie wyblakł i cieszył nas swoją intensywnością barw?

Zacznijmy od tego dlaczego i przez co nasze ozdoby blakną i tracą kształty, abyśmy mogli lepiej zrozumieć w jaki sposób możemy je chronić. Jest kilka powodów, przez które dziary tracą na wyrazistości. Podstawowy i najważniejszy to taki, że podczas procesu wprowadzamy pod skórę barwnik, który dla naszego ciała jest substancją obcą i ten w reakcji obronnej stara się go pozbyć, na wszelkie możliwe sposoby.

Dlatego ważne jest, aby odpowiednio zadbać o podrażnioną skórę przy pomocy kremów i wcierek, Nawilżyć, odżywić i wzmocnić, co wpływa korzystnie na naszą skórę i organizm, a finalnie na intensywne kolory i wyraźne kształty po zagojeniu.

Jakie kosmetyki do tatuażu wybrać?

Wybór kosmetyków to bardzo ważna sprawa! Złe lub słabej jakości mogą znacząco wpłynąć na ból wytatuowanego miejsca, a także jego finalny wygląd. Trzeba pamiętać, że zanim będziemy mogli mówić o wygojeniu rany, czeka nas długotrwały proces leczenia. Po zrobieniu dziary, skóra będzie mocno zaczerwieniona, lekko posiniaczona, może się pojawić silny obrzęk, a nawet czerwone guzki czy ropny wyciek. Dlatego tak ważne jest używanie wysokiej jakości kosmetyków i odpowiedni ich dobór na każdym etapy gojenia tatuażu. Tu na szczęście przychodzi nam z pomocą Neba, której kosmetyki są proste w użyciu, dobrze opisane, a na ich stronie możemy znaleźć porady i sposoby, jak właściwie pielęgnować świeży tatuaż.

Jak dbać o tatuaż po zabiegu?

Jak zatem dbać o świeży tatuaż? Pierwszy i jeden z najważniejszych sposobów jest w dużej mierze niezależny od nas. Leży on po stronie studia tatuażu. To właśnie nasz tatuażysta po wykonaniu tatuażu, musi zabezpieczyć miejsce zrobienia i założyć folię ochronną w celu ochrony miejsca przez pierwsze godziny.

Kiedy już dotrzemy do domu, aby wspomóc gojenie tatuażu, musimy go regularnie myć. Do mycia tatuażu należy używać delikatnych kosmetyków. Świetnie sprawdzi się łagodzące mydło w piance do tatuażu Neba. Dzięki regularnemu myciu usuniemy ze skóry brud, łój i resztki tuszu, a nasza skóra zostanie odżywiona i nawilżona. Do suszenia natomiast warto użyć delikatnej szmatki, lub wysuszyć skórę jednorazowym ręcznikiem papierowym. Musimy jednak pamiętać, żeby nie pocierać skóry, a jedynie delikatnie przykładać materiał. Następnym krokiem jest odżywianie skóry w trakcie gojenia. Robimy to przy pomocy specjalnego kremu do tatuażu, który wspomoże regenerację naskórka i przyspieszy proces gojenia świeżej rany.

Pamiętajmy także, żeby odpowiednio zabezpieczyć tatuaż przed szkodliwym działaniem promieni uva. Dlaczego? Działanie promieni słonecznych ma negatywny wpływ na barwnik, a dodatkowo podrażnia i wysusza skórę. Zwłaszcza w przypadku świeżego tatuażu warto go zabezpieczyć kremem z wysokim filtrem, albo ubraniem kryjącym miejsce wykonania.

Czym smarować tatuaż po wygojeniu?

Ale dbanie o naszą dziarę to nie tylko wparcie tuż po zrobieniu tatuażu, to także odpowiednia pielęgnacja i ochrona skóry nawet przy wieloletniej dziarze. Jak to najlepiej zrobić? Używać kremów, maseł i balsamów, które nawilżą i odżywią skórę. Na rynku jest wiele różnych propozycji i zestawów. Zestaw serum + krem + masło + balsam Neba gwarantuje całodobową i kompleksową ochronę naszego tatuażu.

Dlaczego dbanie o tatuaż jest takie ważne – podsumowanie

Niezależnie czy nasza dziara to nowy tatuaż, czy ozdoba, która jest z nami od lat, nie zmienia to faktu, że wymaga dbania i codziennej pielęgnacji. Odpowiednie nawilżenie, odrobina specjalnej pielęgnacji, ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, dostarczenie wszystkich składników odżywczych sprawi, że nasza dziara pozostanie świeża i wyraźna przez lata. Musimy pamiętać, że tusz to ciało obce i nasz organizm niczego tak nie pragnie jak pozbycia się go, a zaniedbany tatuaż, osłabiony przez słońce, otoczony przez suchą zmęczoną skórę ułatwia mu to zadanie.