Jak dbać o skórę wokół oczu?

Oczy są zwierciadłem naszej duszy. To właśnie one ukazują nasze prawdziwe piękno. Niestety skóra pod oczami jest niebywale delikatna. Częste uśmiechy oraz mimika twarzy doprowadzają do powstawania zmarszczek. Zaniedbana skóra pod oczami potrafi dodać każdej twarzy dobrych kilka lat. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, jej grubość wynosi około 0,5 mm. Stąd też bardzo ważnym aspektem jest jej odpowiednia pielęgnacja.

Czynniki wpływające na starzenie się skóry pod oczami

W procesie starzenia się organizmu zmienia się nasza twarz. Przybywa na niej zmarszczek oraz traci ona swoją jędrność. Skóra pod oczami starzeje się najszybciej ze wszystkich elementów naszej twarzy. Czynniki, które negatywnie wpływają na stan skóry wokół oczu, przyśpieszając jej starzenie, to przede wszystkim wystawianie skóry na różnorodne czynniki atmosferyczne, takie jak wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne. Dym tytoniowy oraz długotrwała praca przed monitorem komputera również przyśpiesza starzenie się skóry. Największym przeciwnikiem nawilżenia skóry pod oczami jest klimatyzacja, która wysusza powietrze w naszym otoczeniu. Atopowe zapalenie skóry, alergie czy choroby układu krążenia także odbijają piętno na naszej skórze wokół oczu.

Substancje pomagające skórze pod oczami

Jest wiele substancji, które pomogą zapobiec powstawaniu zmarszczek i sprawią, że skóra pod oczami będzie wyglądała młodziej. Jedną z nich jest jest alantoina i d-pantenol, które często są składnikami kosmetyków zmywających makijaż. Witamina C, E i A działają nawilżająco i regeneracyjne na skórę wokół oczu zaś kwas hialuronowy to najlepszy składnik powodujący nawilżenie skóry. Warto wiedzieć, iż odżywcze oleje oraz peptydy są pożądanym składnikiem w kosmetykach przeznaczonych do skóry pod oczami. Osoby posiadające problemy z cieniami pod oczami i opuchlizną powiek, powinny szukać w składach kosmetyków świetlika lekarskiego, kofeiny oraz alg brunatnych. Składniki te łagodzą obrzęki i poprawiają mikrokrążenie skóry.

Kosmetyki zapobiegające powstawaniu zmarszczek wokół oczu

Podstawowym rodzajem kosmetyku przeznaczonym do skóry pod oczami jest krem. Jego forma należy do naszych preferencji. Jedni lubią gęste, treściwe mazidła inni zaś lekkie, szybko wchłaniające się kremy. Dużo bardziej skoncentrowanym kosmetykiem jest serum. Serum dostępne na https://www.apo-discounter.pl/vichy-c-301 łączy w sobie moc kremu wraz z lekkością i dużym komfortem używania. Kwas hialuronowy i woda termalna to idealny duet do tego, aby wygładzić i zredukować cienie pod oczami oraz wzmocnić niebywale cienką skórę w tym obszarze.

Prawidłowa aplikacja kremu pod oczy

Największym błędem w aplikowaniu kosmetyku pod oczami jest brak wcześniejszego demakijażu tego miejsca. Zmycie makijażu to jedna z podstawowych czynności, jaką powinniśmy wykonać przed przystąpieniem do pielęgnacji naszej cery. Pominięcie tego kroku źle wpływa nie tylko na skórę wokół oczu, ale również na same gałki oczne, które na drugi dzień mogą być bardzo zaczerwienione. Warto wiedzieć, że w ciągu dnia na naszej skórze osadza się wiele zanieczyszczeń oraz bakterii, które pod koniec dnia powinny być przez nas dokładnie usunięte.

Przed nałożeniem kremu bądź serum warto pokusić się o kilkuminutowy masaż w okolicy oczu. Pobudzi on mikrokrążenie skóry, napnie ją, a wszelkie drogocenne substancje będą wchłaniać się szybciej. Sposób nakładania kremu lub serum jest również bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na stan naszej skóry pod oczami. Nawet najdroższy kosmetyk, nakładany nieprawidłowo, nie da żadnych rezultatów. Krem nie powinien być rozcierany na skórze pod oczami, lecz delikatnie wklepywany. Należy pamiętać, że skóra pod oczami jest niebywale cienka i delikatna. Jej pocieranie czy ugniatanie jest zabronione. Lekko wklepany krem w skórę pozwoli jej na przyswojenie odpowiedniej ilości składników odżywczych.

Bardzo istotnym elementem jest również to, aby kremu nie aplikować zbyt blisko oczu. Może on przedostać się do oczu i doprowadzić do ich podrażnienia. Nakładając krem pod oczy, należy pamiętać również o powiekach. Jest to często pomijany element w pielęgnacji okolicy oka. Aplikacja kremu lub serum powinna odbywać się przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Krem lub serum nałożone na noc idealnie ją regenerują, a zaaplikowanie go na dzień chroni naszą skórę pod oczami przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.