Ile czasu zajmuje nauka języka francuskiego?

Ucząc się języka francuskiego, musimy być cierpliwi i systematyczni. Jest wiele metod nauki języka francuskiego, a ich wybór zależy od naszych indywidualnych preferencji. Nauka może być zabawna i ekscytująca, ale jednocześnie wymaga od nas ciężkiej pracy i czasu. Dowiedz się, ile zajmuje nauka języka francuskiego i czy jest to trudny język do opanowania.

Czy nauka języka francuskiego jest trudniejsza od angielskiego?

Nauka języka francuskiego nie należy do najłatwiejszych czynności. Język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie właśnie przez to, że jest on najłatwiejszy. Język francuski nie jest tak prosty, jak angielski, jednak po opanowaniu stu pierwszych słów jego unikatowość zacznie do nas przemawiać i coraz bardziej będzie nas ciekawił. 

Nauka francuskiego okaże się łatwiejsza, kiedy zrozumiemy, że kilka słów już znamy, a nawet ich używamy, bo są one zapożyczeniami w języku polskim. Do takich słów zalicza się na przykład: cydr (le cidre), farsz (la farce), marynata (la marinade) czy szampan (champagne). 

Ile czasu potrzeba, żeby opanować język francuski?

To ile czasu zajmie nam nauka języka francuskiego, zależy od indywidualnych zdolności, naszej cierpliwości i uporu. Jedni nauczą się go w pół roku do poziomu zaawansowanego, innym zajmie to 2-3 lata. Decydując się na naukę francuskiego, warto skorzystać z pomocy szkoły językowej. Warszawska szkoła L’atelier de Francais powstała z miłości do języka francuskiego i poza lekcjami nauki francuskiego organizuje także warsztaty kulturalne, geograficzne, literackie i filmowe.

Jak zacząć naukę francuskiego?

Naukę francuskiego można zestawić z budową domu. Zarówno tu, jak i tu należy zadbać o solidne fundamenty. Aby płynnie posługiwać się językiem francuskim w przyszłości, należy na początku opanować jego podstawy. Ucząc się języka od podstaw, istotne jest niezaniedbywanie żadnej z kompetencji językowej. Kompetencja czytania i rozumienia ze słuchu zawsze jest przed umiejętnością pisania i samodzielnego mówienia, a znajomość gramatyki jest konieczna do zrozumienia języka.

Nauka francuskiego online – warto?

Dzięki nowoczesnej technologii mamy możliwość nauki języków obcych przez Internet. Zaletą nauki francuskiego online jest duża oszczędność czasu. Odejdą nam także poszukiwania miejsca parkingowego pod szkołą językową w centrum miasta. Kolejnym atutem jest to, że lekcja trwająca 60 minut faktycznie tyle trwa, bo nie musimy doliczać do tego dodatkowego czasu na dotarcie na zajęcia. Plusem tego rodzaju nauki jest także wygoda i możliwość uczestniczenia w lekcjach z każdego miejsca na świecie. Dzięki temu nie omijamy zajęć i jesteśmy na bieżąco, nawet gdy wypadnie nam jakiś wyjazd lub gdy się rozchorujemy. Nauka francuskiego online jest również dostępna w szkole L’atelier de Français, więc teraz z ich usług mogą korzystać nie tylko mieszkańcy stolicy. Szkoła oferuje zarówno naukę francuskiego w grupie, jak i lekcje indywidualne.

Co jest najważniejsze w nauce francuskiego?

Istotną rzeczą w nauce języka francuskiego jest regularność i systematyczność. Dłuższe przerwy w nauce nie są dobrym rozwiązaniem, z uwagi na to, że brak kontaktu z językiem powoduje regres językowy – zapominamy słówek i nie umiemy poprawnie użyć konstrukcji gramatycznych. Warto pamiętać, że systematyczna nauka trwająca nawet kilka minut dziennie przynosi najlepsze skutki.