House spodnie – jak dobrać właściwy rozmiar?

W jaki sposób dobrać rozmiar spodni? Kiedy kupujemy spodnie w sklepie internetowym House, to sprawdźmy cztery najważniejsze wymiary. Mowa o obwodzie talii, obwodzie bioder, długości nogawki całkowitej oraz od strony wewnętrznej. Zobaczmy, na co zwrócić uwagę przy wyborze House spodnie.

Niby proste, ale nie do końca

Jak wybrać House spodnie w dobrym rozmiarze? Pytanie to się wydaje banalnie proste. Jeśli nasze ciało nie przechodzi zmian dramatycznych, to Twój rozmiar nie powinien zmieniać się oraz powinnyśmy wymieniać określony rozmiar, zgadza się? Niestety nie do końca. Marki stosują całkiem inne rozmiarówki. Bardzo wiele influencerek modowych zbadało ten właśnie problem na swojej własnej skórze. W jeden dzień dobrać one próbowały rozmiar odpowiedni spodni jeansowych w przeróżnych sklepach.

Dlaczego marki tak postępują? Wszystko jest zależne od rynku, na jaki się głównie produkuje spodnie damskie. Kobieta przeciętna w Polsce jest dosyć zgrabna, średniego wzrostu, a jej biodra czy też pośladki, w porównaniu do kobiet z krajów południowych, są dosyć wąskie oraz niezbyt obfite. Spodnie szyte na amerykankę przeciętną są o wiele większe, a więc rozmiarówka jest zawyżona.

Bardzo mała rozmiarówka występuje w francuskich markach. Francuski są zgrabne, a ich figurę określa często jako petite. Marki pochodzące z Hiszpanii szyją z kolei spodnie, które są dosyć krótkie oraz wysokie kobiety mają spory problem, aby znaleźć spodnie o dobrej długości.

Największym problemem jest wybranie odpowiedniego rozmiaru spodni pojawia się, gdy robimy zakupy w sieci. Tu nie warto jedynie ufać literce czy też cyferce na metce. Najlepiej od razu przejdźmy do tabeli rozmiarów oraz poznajmy dokładne wymiary spodni. Przy rozmiarach spodni znajdziemy cztery najważniejsze parametry, którymi się warto kierować: szerokość bioder, szerokość w pasie, długość wewnętrzna nogawki oraz długość całkowita spodni.

Specyficzna rozmiarówka

To, jak dobrać właściwy rozmiar damskich jeansów, różni się nieco od tego, w jaki sposób dobierać rozmiar materiałowych spodni. Jeansy posiadają niezmiernie specyficzną rozmiarówkę. Wielkość spodni określa się parametrem W, a długość L. Szerokość jeansów w talii jest wyrażana najczęściej w rozmiarach pomiędzy 22 do 33. Są to podane wartości w calach. Żeby zatem znaleźć spodnie dla siebie odpowiednie pomóżmy W przez 2,5, a otrzymamy szerokość spodni w pasie. Zrobimy to samo z długością. Jest to niezwykle ważne. W ten sposób na pewno dobierzemy dla siebie idealne spodnie, które będą leżały jak ulał.