Hokery – wyjątkowe meble w twojej kuchni

Hokery cieszą się dużym zainteresowaniem odkąd w prywatnych przestrzeniach mieszkalnych, został spopularyzowany pomysł na aranżację otwartej strefy dziennej, uwzględniającej obecność wyspy kuchennej, stołu barowego lub barku. Połączyliście kuchnię z salonem żeby zyskać trochę miejsca i zastanawiacie się nad wykorzystaniem tych oryginalnych mebli? Sprawdźcie, jak wybrać wygodne hokery do kuchni i w jakich wnętrzach wysokie siedziska sprawdzają się lepiej, niż tradycyjne krzesła.

Hokery i stołki barowe, czyli sprawdzony sposób na stylowy wystrój każdej kuchni

Hokery nadal pojawiają się w domach i mieszkaniach na tyle rzadko, aby przyciągać uwagę i wzbudzać zainteresowanie. Musicie natomiast wiedzieć, że nie tylko to daje im przewagę nad klasycznymi krzesłami. Krzesła barowe wyróżniają się nieprzeciętnie wysokim wzrostem i smukłymi sylwetkami, które pomagają im wizualnie odciążyć kuchenną przestrzeń od nadmiaru. Takie detale mają duże znaczenie w małych i trudno ustawnych wnętrzach, w których zarówno metraż, jak i układ ścian pozostawiają wiele do życzenia. Wysokie hokery w takich sytuacjach pozwalają optymalnie wykorzystać dostępne miejsce i zaaranżować kuchnię w modny, oryginalny i praktyczny sposób. 

Hokery jako alternatywa dla krzeseł w małych wnętrzach

Przeglądaliście już w sieci przykładowe inspiracje z hokerami? W takim razie na pewno wiecie, że takie meble mają wyjątkową umiejętność odnajdywania się w różnych wnętrzach. Krzesła barowe to dobry pomysł nie tylko w kuchni urządzonej na modłę amerykańską, której centralnym punktem jest duża wyspa, ale też każdej, która nie może pochwalić się imponującym metrażem. Taka alternatywa dla tradycyjnych krzeseł może być idealnym wyjściem z sytuacji, kiedy brakuje miejsca na klasyczny stół jadalniany i trzeba go zastąpić znacznie mniejszym gabarytowo stolikiem barowym lub barkiem. 

Asortyment hokerów w ostatnich latach urósł do pokaźnych rozmiarów, a to może oznaczać tylko jedno: cieszą się popularnością i jest na nie duże zapotrzebowanie. Ta jednak jest wynikiem nie tylko zapożyczenia tego oryginalnego rozwiązania z miejskich barów, ale też zmieniających się warunków mieszkaniowych. Kuchnie są łączone z salonami ze względów praktycznych i prawdopodobnie jeszcze długo nic w tej kwestii nie ulegnie zmianie. Bo jeśli jest możliwość wygospodarowania kącika na jadalnię pomimo braku dodatkowego pomieszczenia, to czemu z takiej opcji nie skorzystać? 

Jakie hokery są teraz najbardziej na topie? Poznaj aktualne trendy

Krzesła barowe tak, jak każde inne meble kuchenne, ulegają zmiennym trendom. Może nie wszystkie, bo wiele ponadczasowych modeli ma swoje stale miejsce w kanonach obowiązującej mody, ale znane i lubiane marki wnętrzarskie każdego sezonu lansują nowości, które mogą być cenną wskazówką podczas wyboru siedzisk. Jesteście ciekawi, jakie hokery do kuchni są teraz najbardziej na topie? Przede wszystkim te tapicerowane pluszowymi tkaninami w intensywnych kolorach, wyplatane z wikliny i rattanu, z kultowym motywem plecionki wiedeńskiej, wsparte na metalowych nóżkach w kolorze złota, o wyraźnie zaokrąglonych kształtach, z elementami naturalnego drewna i regulowane. 

Jak wybrać wygodne hokery do kuchni? 3 praktyczne wskazówki, które warto znać 

Wybór hokerów do kuchni nie jest tak łatwy i prosty, jak mogłoby się wydawać. Takie meble muszą nie tylko posiadać odpowiednią wysokość, ale też pasować do estetyki wystroju wnętrza i być bardzo praktyczne w użytkowaniu. W kuchni łatwo o wysoką temperaturę, wilgoć i różnego rodzaju plamy, a nie wszystkie siedziska wykazują dużą odporność na zabrudzenia. Tak naprawdę jest to najważniejsze kryterium wyboru wszystkich krzeseł barowych. Bo przecież kupując takie meble, chcemy cieszyć się nimi możliwie jak najdłużej i zachować je w idealnym stanie przez wiele lat, prawda? Nowoczesne hokery kuchenne w różnych stylach, które spełniają takie standardy kupicie online na sfmeble.pl

W następnej kolejności warto zwrócić uwagę na wymiary hokerów i zastosowane rozwiązania konstrukcyjne. Takie siedziska będą służyć głównie podczas śniadań, obiadów i kolacji, dlatego powinny być stabilne, komfortowe i wygodne. Największą popularnością cieszą się oczywiście krzesła barowe z oparciami, podłokietnikami, regulacją wysokości i podnóżkami, choć i stołki barowe nieposiadające takich atrybutów mają spore grono wiernych miłośników. Sekret tkwi w tym, aby dopasować te meble do własnych potrzeb. Wszystkie wygodne hokery do kuchni niezależnie od zastosowanych udogodnień powinny natomiast posiadać jedną ważną cechę – być wykonane z dobrej jakości materiałów. 

Jaką wysokość powinny mieć idealne hokery kuchenne? 

Planujecie kupić hokery kuchenne? Zanim ruszycie na zakupy, ustalcie, jaką konkretnie powinny mieć wysokość. W przypadku takich mebli może się ona różnić nawet o 20 cm. Jeśli w waszej kuchni na środku stoi duża wyspa o wys. 80-90 cm to najlepsze dla niej krzesła barowe będą mierzyć 60-65 cm. Opcja pośrednia, czyli stolik barowy o wys. 90-100 cm, będzie potrzebował stołków z siedziskami na poziomie 70-75 cm. Co natomiast z jeszcze wyższymi od niego barkami, którymi często oddziela się kuchnię od salonu i jadalni? Te ze względu na swój wzrost sięgający 100-120 cm najlepiej będą czuły się w towarzystwie stołków barowych i hokerów posiadających wysokość 80-85 cm.