Głównie modelki, ale nie tylko. Kim są ukochane kierowców F1?

Fot. Red Bull Pool Content

Formuła 1 to nie tylko wielkie sportowe emocje, ale także wiele różnych charakterów kierowców. Często są oni na pierwszych stronach gazet, co jednym kobietom jest na rękę, a innym już nie. Czym zajmują się żony, narzeczone i dziewczyny kierowców F1?

Kierowcy kochają piękne kobiety

Modelki dominują w padoku Formuły 1. Trudno się jednak temu dziwić – kierowcy F1 od dawna ciągnęli do pięknych kobiet i vice versa. Z jedne z najładniejszych uznawane są Elena Berri – dziewczyna Estebana Ocona – oraz Sara Pagliaroli, dziewczyna Lance’a Strolla. Ta druga jest szczególnie aktywna jeśli chodzi o kampanie różnych marek, głównie bielizny.

W Formule 1 mamy do czynienia także z polskim akcentem, bowiem dziewczyną Nicholasa Latifiego jest Sandra Dziwiszek. Seksowna Polka wcześniej była związana z… Wojciechem Szczęsnym. Pozostając w naszym regionie, wśród WAGs kierowców F1 jest także Ukrainka – Katerina Berezhna. Piękna modelka mocno przeżywa rosyjską agresję na jej kraj, a jej życiowy partner w pierwszym wyścigu sezonu wystąpił w specjalnym kasku w niebiesko-żółte barwy.

Wśród partnerek kierowców nie brakuje także sportsmenek. Lily, dziewczyna Alexa Albona, jest bowiem wziętą golfistką. Amerykankę z chińskimi korzeniami obserwuje na Instagramie aż 440 tysięcy obserwujących. Więcej o kobiecie dowiecie się z newsa motohigh.pl. Znajdziecie tam także wiele innych informacji na temat Formuły 1, np. klasyfikacje generalne, aktualny kalendarz czy terminarz transmisji telewizyjnych.

Wyjątkowo spokojni Niemcy

O niektórych żonach kierowców wiadomo niezwykle mało. Życiowa partnerka Sebastiana Vettela zajmuje się trójką dzieci i praktycznie nie pojawia się w padoku, stroniąc od medialnego szumu. Podobnie jest w przypadku dziewczyny Micka Schumachera. Tutaj mamy jednak do czynienia z dodatkowym bonusem – rodzina Schumacherów skrzętnie ukrywa sekret stanu zdrowia Michaela Schumachera, 7-krotnego mistrza świata, więc „cicha” i godna zaufania osoba jest im z pewnością na rękę.

Od jakiegoś czasu oficjalnie z nikim nie jest związany Lewis Hamilton. W przypadku znanego Brytyjczyka jest to stosunkowa odmiana po niezwykle głośnym związku z Nicole Scherzinger i latach plotek o kolejnych kobietach. Z żadną kobietą nie jest związany także Fernando Alonso. 2-krotny mistrz świata przez wiele lat tworzył zgrany duet z piękną modelką Lindą Morselli, ale para rozstała się w 2020 roku.