French paznockie – co należy o nim wiedzieć?

beautiful French manicure on a trendy texture background

French paznokcie jest potocznie zwany po prostu frenchem. Jest to jedna z najpopularniejszych, a do tego najbardziej lubianych metod pielęgnacyjnych płytki paznokcia pośród kobiet. Największą zaletą takich paznokci jest na pewno ich uniwersalność. Kolorystyka jest bardzo stonowana. Pasuje świetnie na każdą okazję. W związku z tym, że jest to dosyć subtelna forma zdobienia paznokci, to sprawdza się u kobiet zarówno młodziutkich, jak i także tych dojrzałych.

Czym wyróżnia się tym manicure?

French paznokcie to technika, w której maluje się całą powierzchnię paznokcia na dany kolor. Jest to zazwyczaj tak zwany transparentny róż czy też subtelny beż, ale nie stoi nic na przeszkodzie, aby użyć innych odcieni czy też bezbarwnego lakieru. Wystające poza opuszki palców malujemy białym, całkowicie kryjącym lakierem. Kobiety, które lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem na pewno odważą się nieco zaszaleć i uzyskają prawdziwy efekt wow. Możliwości jest sporo. Może to być chociażby żółta płytka oraz końcówki zielone czy też różowe lub fioletowe końcówki oraz błękitna płytka. Nie możemy ukryć, że całość wygląda niesamowicie efektownie.

Jakie są zalety french manicure?

Na pewno niewątpliwą zaletą francuskiego manicure jest jego uniwersalność. Śmiało można stwierdzić, że manicure tego rodzaju pasuje do absolutnie każdej stylizacji. Chodzi zarówno o klasyczną stylizację do pracy, jak i także do stylizacji bardziej wystrzałową, na przykład na sylwestra. Całość wygląda niesamowicie estetycznie oraz naturalnie. Francuskie paznokcie cieszą się sporym zainteresowaniem także wśród przyszłych panien młodych. Co więcej niska stosunkowo cena sprawia, że wybierają go coraz częściej także osoby młode. Paznokcie francuskie uwzględniają oczywiście przygotowanie płytki paznokcia, w tym także jej skrócenie oraz nadanie kształtu odpowiedniego, a także samo wycięcie skórek. Całościowy zabieg malowania jest bardzo krótki. French jest dedykowany kobietom, które raczej stronią od lakierów kolorowych i wolą wygląd nieco bardziej naturalny.

Manicure francuski możemy wykonać samodzielnie, ale oczywiście potrzebna będzie mocna ręka. Wiadomo, że początki bywają trudne, ale tak jest zawsze. Nawet doświadczone stylistki kiedyś zaczynały i miewały przeciwności losy. Jednak trening, trening i jeszcze raz trening sprawił, że są na tym poziomie, na którym są. Musimy przede wszystkim uwierzyć w siebie. Dzięki temu jesteśmy w stanie dojść do perfekcji. Najgorsze co można zrobić to zrezygnować i po prostu się poddać.