Folia transferowa i jej wykorzystanie w manicure

Czy masz ochotę na niepowtarzalny i bardzo ciekawy manicure? Jeśli jesteś zwolenniczką łatwych i efektownych rozwiązań, to mamy dla Ciebie świetną propozycją. Tą propozycją jest folia transferowa. Jest to bardzo szybki sposób na dodanie stylizacji niezwykle ciekawego charakteru.

Czym jest folia transferowa?

Folia transferowa jest rulonem specjalnego arkusza kolorowego (metalicznego), który odbijać można na swoich paznokciach. Folia na paznokcie jest dostępna w przeróżnych kolorystycznych wariantach. Możemy ją odbijać na absolutnie całej płytce, jedynie na fragmentach czy też na wcześniej zrobiony wzór. Możliwości jest bardzo dużo i z całą pewnością nie będziemy się nudziły wymyślając następne stylizacja paznokci.

Musimy zaznaczyć, że nakładanie folii transferowej jest niezmiernie szybkie oraz także łatwe. Może nam się to skojarzyć z kalkomanią. Paznokcie z folią transferową nabierają całkiem nowego charakteru. Przepięknie się świecą i wyglądają wystrzałowo. Jest to bardzo fajny pomysł na stylizację paznokci w wakacje czy też na inne większe wyjście, zabawę noworoczną bądź koncert Folia transferowa sprawdzi się dosłownie wszędzie tam, gdzie rządzi blichtr oraz blask. Idealnie uzupełni manicure, który został wykonany lakierem hybrydowym.

W jaki sposób nakładać folię na paznokcie?

Tak naprawdę możemy wykorzystać dwie metody nakładania folii transferowej na nasze paznokcie. Pierwsza z nich wymaga użycia kleju specjalnego, a druga obejdzie się bez jego użycia. Metoda z użyciem kleju gwarantuje nam naprawdę perfekcyjny efekt oraz bardzo dokładne pokrycie paznokci kolorem właśnie z folii. W tym przypadku przygotować należy hybrydowe paznokcie jak zawsze. Po przetarciu cleanerem, należy pomalować paznokcie klejem i zostawić na minutę. Po czasie tym dociskamy folię do płytki i odrywamy. Manicure należy pokryć topem i utwardzić w specjalnej lampie UV.

Jeśli chodzi o drugą metodą aplikacji folii na paznokci nie musimy używać kleju. W tym przypadku nie wycieramy warstwy klejącej cleanerem. Na warstwę tą dociskamy kawałki folii. Później nakładamy top i go utwardzamy w lampie. Dopiero na sam koniec cleanerem przecieramy paznokcie.

Jak już zostało wspomniane folię możemy nakładać na całe paznokcie albo tylko na poszczególne fragmenty. Wszystko jest zależne od nas oraz od naszych pomysłów. Połyskująca folia bardzo fajnie będzie się komponowała z matowym lakierem. Możemy folię odcisnąć jedynie na jednym paznokciu, a resztę zostawić jednolicie matową. Każde kolejne wykonane paznokcie będą jeszcze piękniejsze.