Fakty i mity na temat cateringów dietetycznych

Większość z nas nie raz słyszała o cateringu dietetycznym. Rosnąca popularność tej usługi wiąże się z powstawaniem pewnych mitów na jej temat. Poznaj fakty dotyczące diety pudełkowej i dowiedz się więcej o jej specyfice.

Dieta pudełkowa – 8 faktów i mitów

Postrzegasz catering dietetyczny jako coś bardzo luksusowego? A może chcesz zdecydować się na to rozwiązanie, ale obawiasz się rozczarowania? Rozwiejemy Twoje wątpliwości, prezentując potwierdzone fakty i popularne mity o diecie pudełkowej.

Dieta pudełkowa pozwala zaoszczędzić czas – FAKT

Liczyłaś kiedyś, ile czasu spędzasz w kuchni, a ile w sklepie spożywczym? Samodzielne gotowanie i sprzątanie po posiłkach pochłania wiele godzin, co jest sporym utrudnieniem dla tych z nas, które ciągle są w biegu. Zlecenie tych zadań profesjonalistom, czyli postawienie na catering dietetyczny, pozwala zyskać sporo wolnego czasu. Możesz poświęcić go na relaks lub ulubione aktywności i pasje.

Catering dietetyczny to kosztowny kaprys bogatych osób – MIT

Przeciętna cena całodziennego wyżywienia w cateringu dietetycznym to 40-70 złotych. Zobacz, ile posiłków otrzymujesz w ramach tej kwoty i pamiętaj o tym, że składają się na nią nie tylko składniki, ale także praca kucharzy, dietetyków i kurierów, koszt zużytego prądu, gazu i wody. Możliwe, że gotując samodzielnie (lub jedząc „na mieście”), ponosisz podobne lub nawet wyższe koszty. Chcesz obniżyć cenę wybranej przez siebie oferty? Poluj na kody rabatowe albo zamów dietę na większą liczbę dni, co skutkuje zmniejszeniem ceny.

Catering dietetyczny to perfekcyjne zbilansowane posiłki – FAKT

Pełnowartościowe posiłki powinny dostarczać wysokiej jakości białka, węglowodanów i tłuszczów, uwzględniając przy tym smakowitość potraw i odpowiednią kaloryczność. Jeśli nie masz do tego głowy, wybierz dietę pudełkową. Zyskasz gwarancję tego, że zjadasz dania zbilansowane pod względem makroskładników, ponieważ firmy zajmujące się cateringiem zatrudniają dietetyków odpowiedzialnych za komponowanie jadłospisu. Regularne, dobrze przyrządzone posiłki zapewniają długotrwałe uczucie sytości, dzięki czemu możesz także wygrać z podjadaniem.

Catering dietetyczny jest tylko dla tych, którzy chcą schudnąć – MIT

Interesuje Cię idea cateringu dietetycznego, ale nie masz nic do zarzucenia swojej sylwetce? Wbrew obiegowym twierdzeniom dieta pudełkowa nie jest przeznaczona jedynie dla osób, które chcą schudnąć. Możesz przecież wybierać spośród mnóstwa atrakcyjnych opcji, takich jak na przykład dieta wegetariańska lub bezglutenowa, dieta dla sportowców lub odmładzająca dieta sirtfood w cateringu. Wybierz interesujące Cię menu i dopasuj odpowiednią kaloryczność, pamiętając, aby dostosować ją do swojego celu.

Dieta pudełkowa dba o zdrowie – FAKT

Właściwe odżywianie ma kolosalny wpływ na cały organizm. Ta kwestia staje się szczególnie ważna, jeśli musimy przestrzegać dietetycznych zaleceń związanych z chorobą lub jeśli chcemy lepiej zadbać o zdrowie. Wychodząc naprzeciw takim właśnie potrzebom, producenci poszerzyli swoje oferty o prozdrowotne jadłospisy. Wśród najczęściej wybieranych opcji wysoko plasuje się pudełkowa dieta ketogeniczna, dieta dla osób z insulinoopornością bądź cukrzycą oraz menu dla klientów borykających się z chorobą Hashimoto lub zbyt wysokim ciśnieniem.

Dieta pudełkowa jest dostępna tylko w dużych miastach – MIT

Wraz z rosnącą popularnością diety pudełkowej, systematycznie wzrasta liczba jej dostawców i zwiększają się możliwości dowozu posiłków do mniejszych miejscowości lub wsi. Dzięki temu nawet jeśli nie mieszkasz w Warszawie, ale na przykład w Milanówku lub w  Nieporęcie, także możesz cieszyć się dobrodziejstwami cateringu dietetycznego. Wystarczy, że korzystając z porównywarki diet pudełkowych, wpiszesz interesującą Cię lokalizację, co pozwoli szybko znaleźć firmę, która dostarcza posiłki tuż pod drzwi.

Dieta pudełkowa nie jest eko – MIT

Ilość generowanych przez catering plastikowych opakowań jest tym, co wciąż powstrzymuje Cię przed zamówieniem diety pudełkowej? Coraz więcej firm proponuje posiłki w biodegradowalnych boxach – pozwala to znacząco zredukować ilość odpadów. Dodatkowym, proekologicznym plusem diety pudełkowej jest to, że dzięki niej ograniczasz nieprzemyślane zakupy i marnowanie żywności.

Catering dietetyczny to wybór dla smakoszy – FAKT

Jeśli lubisz kosztować nowych potraw, a jedzenie to dla Ciebie przyjemność, catering dietetyczny dostarczy Ci prawdziwie restauracyjnych doznań, a przy tym każdego dnia będziesz mogła jeść coś zupełnie innego! Przyrządzona przez szefów kuchni tajska zupa z trawą cytrynową, warzywne tagliatelle oraz karmelizowane owoce pod kruszonką to tylko kilka przykładowych dań dostępnych w ramach diety pudełkowej. A jeśli zależy Ci na posiłkach w podwyższonym standardzie, postaw na catering premium.

Mamy nadzieję, że zestawienie najistotniejszych faktów i mitów przekonało Cię o tym, że catering dietetyczny to rozwiązanie dla każdego, kto chce smacznie jeść i prowadzić zdrowy tryb życia. Przekonaj się, że dieta pudełkowa to doskonała inwestycja w świetne samopoczucie i znakomitą formę.