Efektywne pakowanie przesyłek w sklepie internetowym. Jakie akcesoria będą niezbędne?

Zapakowanie przesyłki dostarczanej kurierem ze sklepu internetowego to – jak pokazują branżowe analizy e-commerce – ważny czynnik dla ogólnej oceny transakcji. Stąd tak ważne jest, by sprzedawany towar dotarł do odbiorcy w stanie, który nie wzbudzi wątpliwości co do jakości całego procesu. W co warto wyposażyć e-sklep, by wysyłka przesyłek z towarami przebiegała szybko, a zarazem była w pełni bezpieczna?

Sklepy internetowe kładą dziś bardzo duży nacisk na ogólną jakość dostawy kurierskiej. Przesyłka ma być schludna, a zarazem odpowiednio zabezpieczona pod kątem transportu. Ważne staje się jej zabezpieczenie – nie tylko zewnętrzne, ale również elementy wkładane do środka, dla amortyzacji właściwego towaru. Co ciekawe, trendy te widać nie tylko w samym e-commerce. Również osoby decydujące się na zamówienie kuriera DHL czy innego do domu, dużo czasu poświęcają obecnie na to, by paczka była idealnie przygotowana do podjęcia. Co jest do tego niezbędne?

Wytrzymałe mocne opakowanie kartonowe

To w nich przesyłana jest zdecydowana większość produktów dostarczanych kurierem. Sprzyja temu łatwość zakupu opakowań. Kartony różnej wielkości można nabyć zarówno np. w oddziałach pocztowych jak i np. sklepach budowlanych czy nawet supermarketach. W praktyce niemal każdy towar można dopasować do różnych wariantów pudełek – dotyczy to również tych, które są nietypowe: wąskie, zaokrąglone czy o dużych wymiarach. Pudełka kartonowe są w większości przypadków dystrybuowane tak, by łatwo je przewieźć do domu – są sprasowane i przygotowane dopiero do rozłożenia. Dobierając karton do przesyłki kurierskiej należy pamiętać, by był on odpowiednio dopasowany do rozmiarów transportowanego towaru – opakowanie nie powinno być zbyt małe względem produktu.

Wypełnienie opakowania przesyłki

Rozmiar kartonu jest ściśle związany z tym, czym zabezpieczyć towar dostarczany przez kuriera. Niezależnie od tego, co znajduje się w środku, produkt należy ochronić na czas transportu. Może być to folia stretch, choć częściej korzysta się z różnego rodzaju wypełniaczy do pudełek. Folia bąbelkowa, dmuchane powietrzem kuleczki czy inne rozwiązania amortyzujące i stabilizujące towar są szczególnie skuteczne.

Jeśli nie ma możliwości, by w ten sposób ochronić zawartość wnętrza paczki, można – nieco awaryjnie – wykorzystać cokolwiek, co ograniczy np. mobilność produktu. Mogą być to stare gazety, które świetnie wypełnią wolną przestrzeń. Wykorzystać można również np. kawałki materiałów i inne tekstylia.

Mocna taśma pakująca

Ostatni etap zabezpieczenia przesyłki kurierskiej to jej zamknięcie. Wiele osób wykorzystuje do tego standardowe taśmy klejące. Nie są one wykluczone, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup mocnej i wytrzymałej taśmy pakowej. Jest ona szersza i dopracowana pod kątem zabezpieczania paczek – stąd m.in. mocniejsza warstwa klejąca. W sytuacji, gdy dany towar podczas podróży jest obracany i może zmieniać swoją pozycję, staranne oklejenie wszelkich newralgicznych miejsc nabiera bardzo dużego znaczenia.