Woda z octem jabłkowym jest bardzo ceniona z uwagi na swoje korzystne właściwości. Bardzo istotny jest wpływ takiego napoju na organizm. Został on potwierdzonymi naukowymi badaniami. Ocet jabłkowy z wodą działa w sposób przeciwbakteryjny oraz wspomaga funkcję układu krążenia, nie są to jedynek zalety, które wynikają ze stosowania mikstury w ten sposób przygotowanej. Odpowiedzmy sobie na pytane kiedy pić ocet jabłkowy rano czy wieczorem?
Właściwości octu jabłkowego
W occie jabłkowym znajdziemy tylko niewielkie ilości wszelkich witamin ( C, B1, B2, B3, B5, B6) oraz minerałów (wapnia, sodu, fosforu, magnezu, żelaza, potasu). Zawiera za to bardzo silne stężenie związków polifenolowych, enzymów, aminokwasów oraz także pektynów. Co to w praktyce oznacza?
Zawartość takich cennych odżywczych składników sprawia, że ocet jabłkowy stanowi bardzo wartościowe uzupełnienie diety codziennej. Mikroelementy oddziałują korzystnie na samą kondycję skóry włosów, jak i także paznokci. Wywierają również wpływ na funkcję układu immunologicznego.
O jakiej porze pić ocet jabłkowy?
Okazuje się, że odpowiedź na pytanie kiedy pić ocet jabłkowy rano czy wieczorem jest problematyczna i bardziej złożona. Osoby, które liczą na odchudzający efekt powinny się nastawić na picie wody z jabłkowym octem na czczo. Napój spożywany o poranku zakwasi żołądek, co w sposób niezmiernie istotny wspomoże sam proces trawienia. Szklanka wody z jabłkowym octem ograniczy także apetyty, wyrówna poziom glukozy we krwi oraz także wspomoże rozkład tłuszczów. Miksturę należy spożywać około dwudziestu minut przed snem. Może jednak się zdarzyć, że woda z octem jabłkowym wpita na czczo wywoła dyskomfort wyraźny w obrębie naszego żołądka. W takowej sytuacji należy przyjmować napój po trzydziestu minutach od spożytego pierwszego posiłku.
Okazuje się jednak, że najwięcej zdrowotnych korzyści daje picie wody z jabłkowym octem przed snem. Wyniku eksperymentu przeprowadzonego na Uniwersytecie Stanu Arizona dowiodły, że osoby, które przyjmowały dwie łyżki octu jabłkowego na wieczór, rano miały znacznie niższe stężenie glukozy we krwi.
Musimy jednak pamiętać, że takowy napój w żadnym wypadku nie powinien być spożywany bezpośrednio przed zaśnięciem. Wynika to z niczego innego jak z faktu, że w leżącej pozycji kwas octowy przez długi czas zalega w naszym przełyku, co doprowadzić może do wystąpienia podrażnień śluzowej błony czy też nawet choroby refluksowej.Aby móc tego uniknąć, po wypiciu roztworu należy przez około trzydzieści minut zachować stojącą pozycję.