Dowiedzmy się czym zmyć długopis ze skóry?

Wiemy doskonale, że skórzane ubrania oraz skórzane meble są naprawdę drogie. Co więcej nie tak łatwo jest na nich wywabić plamy. Czasami samo czyszczenie pozostawia spore ślady. Szczególnie denerwujące okazują się plamy z długopisu. Poniżej znajdziemy odpowiedź na to czym zmyć długopis ze skóry, aby wyglądała cały czas niczym nowa?

Rodzaje skór oraz ich czyszczenie

Na rynku tak naprawdę mamy dostępnych wiele rodzajów skór. Pierwszy podział dotyczy naturalnych skór oraz skór sztucznych, które są nazywane ekologicznymi. Sztuczne skóry się różnią od naturalnych tym, że posiadają warstewkę cienką folii na samej powierzchni. Zanim odpowiemy sobie na pytanie czym zmyć długopis ze skóry, to musimy zaznaczyć, że należy działać niezwykle delikatnie. Jest to takie ważne z uwagi na to, że uzupełnieniem folii startej jedynie może się zająć dobry specjalista.

Innym podziałem skór jest podział na skóry szorstkie oraz gładkie. Gładkie najczęściej są znacznie łatwiejsze do umycia, gdy zadziałamy szybko. W ten sposób postępując możemy odeprać plamę przy pomocy wacika, który jest nasączony w alkoholi. Natomiast szorstkie skóry absorbują bardziej zanieczyszczenia oraz do zniszczenia są znacznie łatwiejsze.

Wszystkie porady, które poniżej znajdziemy są jedynie propozycją na radzenie sobie z plamami. Obejmują zarówno domowe sposoby, jak i także użycie narzędzi profesjonalnych. Każda metoda ma swoje dobre, jak i także swoje złe strony. Zależnie od rodzaju plamy sam efekt może być gorszy czy też lepszy. Oczywiście liczymy na opcję numer dwa.

Czyszczenie skóry taśmą

Kiedy mebel skórzany pozostaje zabrudzony długopisem, to w pierwszej chwili wpadamy mocno w panikę. Czym można długopis ze skóry usunąć? Sposobem najprostszym jest usunięcie plam z kanapy skórzanej czy też z fotela przy pomocy taśmy klejące. Jest to bardzo skuteczne przy gładkich skórach. Możemy się także sprawdzić przy eko-skórach. Procedura sama w sobie jest niezmiernie prosta, chociaż od nas wymaga poświęcenia pewnego ilości czasu.

Taśma działa bardzo podobnie jak gumka. Zanieczyszczenie przykleja się po prostu do powierzchni oraz odchodzi powoli. Zwykle jest konieczne powtórzenie tego zabiegu kilkukrotnie. W miejscu plamy naklejamy malarską taśmę. Sprawdzamy, czy tusz pozostaje na taśmie. Jeśli tak, to powtarzamy czynność tyle razy, aby ślady przestały być na meblu widoczne. Jeśli pod ręką mamy sztyft specjalny do usuwania plam, to poprawiamy czyszczenie właśnie przy jego pomocą. Jeśli z kolei plama jest świeża, a nasza skóra jest gładka, to powinno się dać na pewno zetrzeć długopis bez pomocy innego rodzaju środków.