Do czego wykorzystywane jest badanie USG?

Nikt z nas nie dziwi się raczej już temu, że wizyta u lekarza rzadko kiedy kończy się na pojedynczym spotkaniu. Jeżeli faktycznie mamy jakiś problem to dopiero wtedy zlecane są dalsze badania i testy. To oczywiście dobra informacja, bo zależy nam przecież na tym, aby dotrzeć do źródła problemu – a niektórych rzeczy lekarz nie zobaczy tylko “z zewnątrz”. Obecnie mamy tak naprawdę bardzo dużo szczęścia, bo nie dość, że mamy dostęp do najnowocześniejszej technologii – to jeszcze sporo takich testów daje natychmiastowe wyniki i dzięki temu można szybko wdrożyć leczenie.

Jednym z takich badań jest bardzo często wykonywane USG – czyli inaczej badanie ultrasonograficzne. Jest ono obecnie wykorzystywane w tak wielu różnych dziedzinach medycyny, że raczej każdy z nas miał okazję z niego korzystać – lub będzie ją miał w przyszłości. USG kojarzymy sobie często z ciążą, ponieważ to właśnie to badanie pozwala nowym rodzicom po raz pierwszy zobaczyć swoje dziecko na ekranie – co jest na pewno emocjonującym przeżyciem. USG pozwala jednak zdiagnozować także mnóstwo różnych chorób i problemów zdrowotnych – nie zawsze uzyskane informacje są oczywiście pozytywne, ale i tak lepiej jest wiedzieć niż trwać w nieświadomości.

Kiedy zostaniemy skierowani na USG?

Na USG zostaniemy zapisani np. wtedy, gdy znajdziemy u siebie jakiś guz – albo zrobi to lekarz na wizycie kontrolnej. Niestety poprzez sam dotyk ciężko jest stwierdzić, z czym dokładnie mamy do czynienia – a wiadomo przecież, że takich rzeczy nigdy nie wolno nam ignorować. Zmiany nowotworowe najłatwiej jest leczyć w początkowym stadium i to m.in. dlatego też lekarze często kierują nas na USG także profilaktycznie. 

Przeczytaj też:  Konkubinat vs. małżeństwo - różnice i konsekwencje

Poprzez USG lekarz może też po prostu ocenić stan naszych narządów wewnętrznych. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek podejrzenia, iż coś jest nie w porządku – coś nas boli, nie czujemy się dobrze – USG najszybciej dostarczy nam cennych odpowiedzi. Jeżeli potrzebne Ci teraz badanie USG Warszawa pozwoli Ci wykonać je w wielu gabinetach. 

Czy USG może wywołać skutki uboczne?

Na szczęście badanie USG jest całkowicie niegroźne i bezbolesne. Nie musimy się też zwykle do niego jakoś szczególnie przygotowywać – chyba, że otrzymamy takie zalecenia od lekarza. Pamiętaj, że jeżeli już otrzymasz skierowanie na USG to warto jednak je zrobić. Czasami rezygnujemy z tego, bo czujemy się dobrze i uważamy, że nie mamy na to czasu – ale to badanie może przecież nawet uratować Ci życie. Nie musisz też wcale na nic czekać – jeśli chcesz wykonać szybko USG Warszawa to najlepsze miejsce. W stolicy zrobisz je bez żadnego problemu w The Pain Clinic.