Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia na życie UNIQA?

„Mapa ryzyka Polaków”[1] przygotowana przez Polską Izbę Ubezpieczeń PIU w 2021 roku wskazuje, że bez względu na wiek, płeć czy miejsce zamieszkania głównymi obawami Polaków są śmierć bliskiej osoby, brak pieniędzy na leczenie i ciężka choroba najbliższej osoby. Dzięki ubezpieczeniu na życie można zapewnić sobie oraz bliskim komfort finansowy w sytuacjach, których obawiamy się najbardziej. Takie ubezpieczenie znajdziemy w ofercie UNIQA. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Ubezpieczenie na życie – chrońmy to, co najcenniejsze

Pandemia COVID-19 całkowicie zmieniła naszą codzienność. Musieliśmy przyzwyczaić się do wielu obostrzeń, chodzenia w maseczkach czy do wszechobecnej dezynfekcji rąk w sklepach i punktach usługowych. Przyczyną tej sytuacji była podwyższona śmiertelność w Polsce, co potwierdzają dane z I kw. 2021 roku. W efekcie, jak wskazują informacje od PIU, w tym samym czasie świadczenia z ochronnych ubezpieczeń na życie wzrosły o ponad 28 proc. Wyniosły około 2 mld zł w porównaniu do około 1,5 mld zł przed początkiem pandemii.

Warto chronić to co najcenniejsze, czyli zdrowie nasze oraz naszych najbliższych. Polacy, którzy wykupili dla siebie lub bliskich odpowiednie ubezpieczenie, mogli tak uzyskać środki na pokrycie kosztów leczenia w obliczu ciężkiej choroby, ale i zabezpieczenie finansowe dla bliskich, jeśli stałoby się najgorsze.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie na życie?

Mając ubezpieczenie na życie, możemy skutecznie zabezpieczyć osoby uposażone – zwykle naszych bliskich – na wypadek, gdyby z różnych powodów nas zabrakło. W takiej sytuacji po zgłoszeniu zdarzenia uposażeni niezwłocznie uzyskują świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia. Ubezpieczony może wskazać dowolne osoby uposażone.

Takie zabezpieczenie gwarantuje podstawowe ubezpieczenie na życie w UNIQA, ale możemy również rozszerzyć ochronę. Polisa może wówczas objąć takie zdarzenia jak:

  • pobyt w szpitalu,
  • uszczerbek na zdrowiu,
  • rehabilitacja,
  • niezdolność do pracy,
  • inwalidztwo.

Zanim podpiszemy umowę dla danego wariantu ubezpieczenia na życie, powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy ochrona obejmuje ryzyka, na których nam najbardziej zależy. Ważna jest również wysokość sumy ubezpieczenia, decydująca o wartości  świadczenia, jakie możemy otrzymać my lub nasi bliscy.

Atuty oferty na ubezpieczenia na życie UNIQA

W UNIQA proponujemy klientom ubezpieczenie na życie z ochroną zdrowia z szerokim zakresem ochrony, z możliwością gromadzenia kapitału oraz wysokimi sumami ubezpieczenia. Kompleksową ochronę życia i zdrowia zapewni nasz Plan Ochronny, w którym uzyskujemy zabezpieczenie finansowe bliskich na wypadek naszej śmierci. W ramach jednej polisy oraz jednej składki możemy objąć ochroną współubezpieczonych.

Ochrona z Plusem to ciekawy pakiet, który obejmuje ubezpieczenie na życie, w określonych sytuacjach dostęp do lekarzy specjalistów, badań i rehabilitacji na wypadek śmierci, poważnego zachorowania lub pobytu w szpitalu.

Gromadzenie środków, które możemy wypłacić na koniec okresu trwania umowy, umożliwia nam Ochrona z Gwarancją Kapitału. Produkt ten zabezpiecza bliskich na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej i obejmuje ochronę życia oraz zdrowia dzięki pakietom i umowom dodatkowym.

Szeroka oferta ubezpieczeń na życie w UNIQA sprawia, że każdy z nas ma możliwość dopasowania warunków ochrony do własnych potrzeb i wymagań. Pozostaje wybór wysokości sumy ubezpieczenia, która ma wpływ na koszt korzystania z ubezpieczenia. Skorzystaj z oferty Medycyna bez Granic, która zapewni Ci opiekę medyczną do wartości 2 mln euro na całym świecie w razie poważnych stanów chorobowych.

Sprawdź, ile wyniesie składka na ochronę w naszym towarzystwie. Weź pod uwagę również inne ubezpieczenia, które oferujemy.

[1] https://piu.org.pl/raporty/mapa-ryzyka-polakow-jak-ubezpieczyciele-odpowiadaja-na-potrzeby-spoleczenstwa/.