Z wiekiem w skórze ubywa takich składników, jak kolagen, kwas hialuronowy i elastyna. Pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych pozwala na ich uzupełnienie oraz wzmocnienie i odmłodzenie skóry. Stymulacja kolagenu to główny cel nieinwazyjnych zabiegów wyszczuplających i odmładzających z zakresu medycyny estetycznej. Jakie technologie i urządzenia to umożliwiają?
Stymulacja produkcji kolagenu – ważny element zabiegów medycyny estetycznej
Zaraz pod naskórkiem znajduje się skóra właściwa, gdzie kolagen i elastyna tworzą swoiste rusztowanie skóry – elastyczną, a zarazem wytrzymałą strukturę. Z biegiem czasu aktywność fibroblastów stopniowo się osłabia, a proces odnowy skóry nie jest już tak efektywny. Komórki skóry nie są w stanie wytwarzać odpowiednich ilości kolagenu i elastyny, spada więc funkcjonalność tych włókien. Medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi, nieinwazyjnymi sposobami stymulacji kolagenu, dzięki czemu można uzyskać znaczną poprawę wyglądu skóry, bez używania metod chirurgicznych.
Korzyści, jakie można osiągnąć dzięki stymulacji kolagenu to m.in.:
- Poprawa elastyczności skóry – przywrócenie naturalnego poziomu kolagenu w skórze, wzmocnienie jej struktury.
- Redukcja zmarszczek – uzupełnienie kolagenu prowadzi do wypełnienia zmarszczek i innych, drobnych ubytków tkankowych.
- Likwidacja zwiotczeń na całym ciele, w tym na brzuchu, dekolcie czy pośladkach.
- Rozjaśnienie przebarwień – skóra wzmocniona kolagenem staje się bardziej promienna i witalna, ma też mniejsze tendencje do powstawania przebarwień i plam starczych.
- Ochrona antyoksydacyjna – kolagen wzmacnia barierę skóry, chroniąc ją tym samym przed szkodliwymi wolnymi rodnikami, powstającymi m.in. pod wpływem zanieczyszczeń i promieniowania UV.
- Poprawa ogólnej kondycji skóry – zwiększona produkcja kolagenu w skórze wiąże się ze wzmocnieniem jej tekstury i nadaniem zdrowego kolorytu.
Jakie technologie pozwalają na biostymulację skóry?
Liczne zabiegi medycyny estetycznej umożliwiają stymulację fibroblastów do produkcji większej ilości kolagenu. Wśród nich należy wymienić zabiegi iniekcyjne, takie jak mezoterapia igłowa czy radiofrekwencja mikroigłowa. Stymulację kolagenu umożliwiają też tzw. stymulatory tkankowe oraz osocze bogatopłytkowe. Podobne efekty można osiągnąć również bez uszkadzania powierzchni naskórka, przy pomocy nowoczesnych technologii, takich jak: laser, podczerwień, ultradźwięki czy fale radiowe.
Skuteczne urządzenie do stymulacji kolagenu
VShape RF, którą znajdziesz w ofercie łódzkiego LightDerm, to wielofunkcyjna platforma do zabiegów na całe ciało i na twarz. Stanowi połączenie kilku niezawodnych w medycynie estetycznej technologii:
- podczerwieni,
- bipolarnych fal radiowych,
- masażu próżniowego,
- masażu rolkami,
- kawitacji próżniowej.
Skojarzone działanie tych technologii prowadzi do głębokiego ogrzewania kilku warstw tkanki jednocześnie: komórek tłuszczowych, otaczającej je tkanki łącznej oraz leżących poniżej włókien kolagenowych. Temperatura generowana przez urządzenie wynosi powyżej 43,5°C. Bipolarne fale radiowe wnikają na głębokość do 15 mm. To wszystko umożliwia efektywną stymulację kolagenu i elastyny. W rezultacie następuje zmniejszenie wiotkości skóry oraz ogólna poprawa jej struktury i tekstury. Urządzenie powoduje również drenaż limfatyczny, który poprawia krążenie, likwiduje obrzęki i wspomaga redukcję cellulitu. VShape RF pozwala na zmniejszenie obwodu talii oraz wyrzeźbienie sylwetki. Dzięki precyzyjnej głowicy możliwe jest też wykonanie bezpiecznego zabiegu odmładzającego na twarz.
Jeżeli potrzebujesz specjalistycznego wyposażenia do swojego gabinetu lub kliniki medycyny estetycznej, skontaktuj się z doradcą z firmy LightDerm w Łodzi. W ofercie znajdziesz m.in. urządzenia HIFU, urządzenia do kriolipolizy czy lasery do depilacji.