Damskie botki skórzane

Jakie buty na jesień wybrać, aby z jednej strony zabezpieczyć stopę przed zimnem i wiatrem, a z drugiej, aby zachować nienaganny elegancki wygląd? Jaki materiał będzie najbardziej odpowiedni? O czym pamiętać kupując botki jesienne? Te pytanie zadaje sobie wiele kobiet wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego i potrzebą dokonania zmian w garderobie.

Ważne wskazówki

Wybierając botki na jesień lub na początek łagodnej zimy warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Zdecydowanie najtrwalszym i najzdrowszym rozwiązaniem jest naturalna skóra, która ma wiele zalet. Po pierwsze jest trwała, nie odkształca się, nie pęka i nie rysuje. Buty wykonane ze skóry naturalnej często wiele lat zachowują swój nienaganny kształt i kolor.

Drugą ważną cechą obuwia wykonanego ze skóry naturalnej jest ich niezwykła elastyczność i rozciągliwość. W praktyce oznacza to, że buty tego typu doskonale dopasowują się do stopy nie powodując odcisków czy podrażnień, które są zmorą wielu użytkowników nowych butów. Dzięki temu botki skórzane są bardzo wygodne, również te na wysokim obcasie czy wysokiej koturnie.

I najważniejsze: przepływ powietrza! Naturalna skóra oddycha wentylując stopę cały czas bez względu na warunki zewnętrzne. Prawidłowa cyrkulacja powietrza zapobiega rozwojowi bakterii i tworzeniu się stanów zapalnych oraz minimalizuje przykry zapach, który jest zmorą wielu osób po zdjęciu butów. Naturalna skóra to najlepszy wybór dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie skórne i mających skłonność do podrażnień.

I na koniec: botki damskie skórzane nigdy nie wychodzą z mody. Skóra naturalna zawsze doskonale się prezentuje niemal w każdej stylizacji: od sportowej i codziennej aż do bardzo klasycznej i eleganckiej. Ponadczasowość i uniwersalność skóry naturalnej sprawiają, że właśnie skórzane buty zawsze będą strzałem w dziesiątkę na każdą uroczystość.

Pielęgnacja botków skórzanych

Skóra naturalna jest bardziej wymagająca w pielęgnacji w porównaniu z zamszem czy skórą ekologiczną. Trzeba pamiętać o każdorazowym dokładnym przetarciu butów bawełnianą ściereczką zmoczoną letnią wodą. Do impregnacji zaś zaleca się stosowanie specjalistycznych past, mleczek czy powłok dostępnych w każdym sklepie obuwniczym.  Higiena butów wykonanych z naturalnej skóry jest konieczna, aby zachować ich długowieczność i trwałość.

Mówiąc o pielęgnacji butów skórzanych warto pamiętać, że istotne jest również to jak obuwie jest przechowywane. Należy trzymać je z dala od wilgoci oraz nadmiernego ciepła, ponieważ w niesprzyjających warunkach skóra może ulec procesowi naturalnej degradacji. Przed schowaniem butów do szafki czy do specjalnego worka na obuwie zawsze wcześniej należy je wyczyścić i osuszyć.

Oferta botków

Botki skórzane damskie dostępne są w wielu modelach i fasonach: od bardziej stonowanych i klasycznych (na obcasie czy koturnie) aż po nieco ekstrawaganckie i dodające animuszu (np. na podeszwie przypominającej wojskowy traper). Każda kobieta bez wątpienia znajdzie tutaj coś dla siebie.