Czym są efekty holo na paznokciach?

Okazuje się, że pyłki do paznokci cieszą się naprawdę sporą popularnością wśród kobiet ceniących sobie oryginalny i dobrze zrobiony manicure. Nie możemy mu z pewnością odmówić uroku. Efekty holo to migoczące oraz drobno zmielone pyłki odpowiednio nakładane na paznokcie. Sprawdźmy jak taki efekt uzyskać.

Jakie pyłki wybrać?

Pyłki holograficzne były początkowo dostępne przeważnie w odcieniach złota oraz srebra. Mamy obecnie do dyspozycji spory wybór najróżniejszych odcieni. Złoto, srebro, turkusy, róże czy też fiolety to standard. Oczywiście cały czas możemy liczyć na nowości, które nas kuszą tysiącem drobinek iskrzących się. Większość producentów lakierów hybrydowych posiada już je w swojej ofercie. Produkty same w sobie nie tylko różnią się kolorami (co widać na pierwszy rzut oka), ale także poziomem zmielenia. Niektóre posiadają konsystencję pudru i to one właśnie na paznokciach wyglądają najefektowniej. Tworzą taflę odblaskową bardzo wielu kolorów. Wiele pyłków, które są dostępne na rynku niestety nie dają nam efektów specjalnie spektakularnych. Niektóre nawet przypominają swoim wyglądem brokat. Jeśli interesują nas efekty holo to pamiętajmy, aby wybierać zawsze te drobno zmielone.

W jaki sposób nakładać pyłek na lakier hybrydowy?

Pyłki holo wyglądają najpiękniej, kiedy je wytrzemy w sposób dokładny w dyspersyjną warstwę hybrydowego lakieru. Jest to warstwa mocno lepka, która zostaje na płytce paznokcia już po utrwaleniu lakieru pod lampą. To jej lepkość właśnie powoduje, że zmielony drobno pyłem przylega równomiernie do płytki na całej powierzchni. Identycznie jak podczas efektu syrenki. W jednym i drugim przypadku bardzo ważne jest jego wtarcie w płytkę. Najlepiej to robić pacynką czy też po prostu palcem. Zawsze wykonujemy koliste ruchy. Konieczne jest dokładne pokrycie paznokcia warstwą pyłki również tuż przy samych skórkach. Jeśli podczas tejże czynności pyłek się znajdzie dookoła paznokcia, to wystarczy go omieść pędzelkiem delikatnym. Po wtarciu pyłek będzie przylegał do paznokcia. Dopiero po tej czynności pokrywamy całość hybrydowym topem. Musimy jednocześnie pamiętać o zabezpieczeniu odpowiednim wolnego brzegu i utrwalamy ponownie całość pod lampą. Aby efekt się utrzymał dłużej, to pomalujmy dwie warstwy topu. W ten sposób zabezpieczymy pyłek przed wytarciem się szczególnie na samej końcówce paznokcia. Spokojnie samodzielnie uzyskamy efekt holo, a jeśli nie mamy wprawionej ręki, to zawsze możemy się zgłosić do doświadczonej stylistki paznokci. Będziemy mieć pewność, że paznokcie będą wręcz idealne.