Czym jest strobing?

Strobing cieszył się od dawna sympatią wśród makijażystów. Czym się ta technika różni od po prostu zwykłego konturowania? W strobingu rolę główną odgrywa rozświetlacz. Przy pomocy takiego makijażu jesteśmy w stanie się odmłodzić nawet o kilka lat i zamaskujemy swoje zmęczenie. Przekonajmy się jak to wszystko działa?

Kto powinien postawić na strobing?

Strobing jest świetnym sposobem modelowania twarzy przy pomocy światła, a dosłownie rozświetlających kosmetyków. Termin się wywodzi z fotografii, gdzie strobing oznacza tak naprawdę zdjęcie przy użyciu błyskowej lampy lub też ostrego światła. Inne określenia na tenże rodzaj makijażu pochodzące z angielskiego to „glow”. Taki właśnie efekt uzyskamy dzięki strobingowi. Różni się znacząco od konturowania tradycyjnego twarzy, gdzie się wykorzystuje zasadę ciemno i jasno. W strobingu rolę najważniejszą odgrywa oczywiście rozświetlacz.

Makijaż ten jest stworzony dla osób mających suchą oraz zmęczoną skórę. Makijaż poprawnie wykonany zamaskuje skutecznie opuchliznę pod oczami, ożywi optycznie skórę oraz nada jej bardzo przyjemnego balasku. Jest to niezwykle dziewczęcy makijaż, a w jednoczesnym połączeniu z dyskretnym makijażem oczy także odmładzający. Nawet posiadaczki skóry wyjątkowo tłustej nie muszą wcale zrezygnować ze strobingu.

Jak zrobić strobing?

A jak wykonać taki rozświetlający makijaż? Na skórę oczyszczoną należy nałożyć krem oraz bazę. Wszystko jest zależne od okazji oraz od rodzaju skóry. Następnie należy wyrównać koloryt skóry przy użyciu podkładu oraz korektora. Podkład nanieść możemy gąbką, pędzelkiem czy też po prostu ręcznie. Ważne jest to, aby byłą to bardzo cienka oraz nie obciążająca warstwa skórę. Należy utrwalić podkład pudrem transparentnym.

Rozświetlacz nabieramy na cienki pędzelek i zaznaczamy miejsca: grzbiet nosa, łuk pod brwiami, miejsce między nozdrzami a wargami, jak i także łuk kupidyna. Większym pędzlem nakładamy rozświetlacz na brodę oraz na czoło. Zaznaczmy także rozświetlaczem miejsce pod oczami. Dla twarzy kwadratowej oraz okrągłej będzie to trójkąt kąciki zewnętrzne oczu – wewnętrzne kąciki – środek policzka. Z kolei dla twarzy trójkątnej i podłużnej będzie to pasek pod powieką dolną skronie – wewnętrzne kąciki oczu. Jeśli nasza twarz jest trójkątna, to nałóżmy rozświetlacz także na samej kości żuchwy.

Kości policzkowe musimy musnąć różem. Z kolei na usta nałóżmy błyszczyk koniecznie w odcieniu naturalnym, a na koniec podkreślmy brwi kredką, jak i także woskiem. Na pewno z czasem nabierzemy sporej wprawy.